Оператори ринку й експерти завляють, що подорожчання продуктів спровокували самі українці.
Про це свідчить опитування, присвячене харчовій промисловості, проведене харківською філією Інституту Горшеніна в рамках спецпроекту "Прогнози економічного розвитку Харківського регіону на 2011 рік".
Зокрема, на думку менеджера зі збуту компанії "Enlil" Олексія Коваленка, вся паніка йде від населення.
"Так продукти дорожчають, наприклад, борошно і макарони, так як зростає ціна на пшеницю, але вона росте не великими темпами. Люди починають скуповувати товар великими партіями, тим самим збільшуючи різко попит. Виробник закуповує сировину у великих кількостях, і постачальник сировини починає піднімати ціни, як на експорт, так і на внутрішній ринок, так як бачить що є попит і на цьому можна швидко заробити гроші", - сказав він.
Експерт також повідомив, що в економіці є таке поняття, як точка рівноваги, коли попит і пропозиція перетинаються в одній ціні, і це є вигідна ціна для обох - як покупцеві, так і виробникові.
"Зараз люди борошном затарились і тепер ціни плавно опускатимуться, так як на експорт і попит не сильно великий, а всередині ажіотаж зупинився, і тепер полиці в магазинах будуть повними. Можна сказати спасибі населенню за те, що спровокували самі бум і дали заробити гроші постачальникам зерна", - підкреслив він.
Коментарі
6