Оподатковування грошових переказів із-за кордону спричинить втрати грошових систем переказів, таких як Western Union та MoneyGram.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав економіст Олександр Жолудь.
"Громадяни почали більше довіряти офіційній системі переказів і користуватися нею. Чи то банківськими переказами, чи переказами спеціальними грошовими, такими як Вестерн Юніон у Російській Федерації, чи Маніграм. Кількість легальних переказів значно зросла. В той час як ще п'ять років тому основним способом передачі була передача готівкою через знайомих", - сказав економіст.
На його думку, якщо держава введе для офіційних переказів певний податок, кількість таких переказів значно знизиться.
"Люди прагнутимуть його уникнути і відновляться нелегальні перекази готівкою через знайомих, що було у попередні роки. Це призведе до втрат банківського сектору тих компаній, які займаються переказами. Але бажаного ефекту, притоку грошей у держбюджет, не буде. Адже ці гроші буде важко обрахувати, знайти і показати, що з них треба платити", - вважає він.
Жолудь наголошує, що такий підхід не вважає ефективним. Також економіст додає, що банки від нововведення не постраждають.
"Це не є основним джерелом доходів для них. Тому значного погіршення для банків я б не очікував. Більше постраждають грошові системи переказу. Адже вони саме цим і займаються. У них немає інших джерел доходу. Вони створені для грошових переказів як всередині країни, так і між країнами", - зазначив він.
Нагадаємо, Міністерство доходів і зборів ініціювало розглядати грошові перекази із-закордону отримані українцями на поточні або карткові рахунки як іноземні доходи. Отже оподатковувати за ставкою 15-17%.
Коментарі
17