Вінничанин Ігор Бадрак займається пошиттям взуття на замовлення.
"Через потреби сім'ї нещодавно довелось відкрити власну майстерню. За сировиною їжджу на базу в Житомир, де скуповуюсь за оптовими цінами. У середньому на матеріали для пари потрібно витратити 200-300 гривень. Через обов'язкову послідовність виконання робіт займає 3-4 дні: зшите взуття затягується на колодку, потім добу має постояти. Після приклеювання підошви треба стільки ж чекати, і лише тоді вже устілки і все інше", - зазначив він.
Обладнання допомагає знайти така проста річ як інтернет.
"Для початку потрібно мати верстак, швейну рукавну машину для вставки застібок, станок для розтяжки. Частину необхідних станків виробляють у Світловодську. Ціна на один і той же станок може бути від 200 до 2000 грн. В середньому затрати на обладнання складають 50 тисяч гривень. Чекати, що виручка буде відразу, не можна. Треба побудувати відносини з клієнтами, зробити рекламу через оголошення, інтернет, однак найкращою рекламою буде те, що розкаже сусід сусідові, а на це потрібен час. Окупність затрат десь півроку," - поділився Бадрак.
Середня ціна за пару взуття на замовлення становить 500 грн. Покупці отримують гарантію на 4 сезони. Якщо виникають якісь проблеми, незалежно від того з чиєї вини, ремонт виконується безкоштовно.
"Наші клієнти це люди з нестандартними розмірами ноги, - пояснює Бадрак. - Найбільші чоловічі черевики шив 47 розміру. Найменше жіноче - 32 см. Такі люди знаходять точки, де шиють своє взуття постійно, тому це особливі клієнти. За місяць буває до 5 замовлень.
Вінничанка Лариса Крот також шиє взуття на замовлення.
"Років 5 тому до нас звернувся із якоїсь вінницької військової частини прапорщик, солдату не могли підібрати берці, бо він мав велику ногу. Коли хлопчина прийшов на обмірку, то в двері він заходив згинаючись. Розмір ноги дуже великий. Я спеціально їздила до Києва, шукала колодку та підошву і так пошили йому індивідуально чоботи. Для артистів театру шию оригінальні чоботи на замовлення. До вистави про Софію Потоцьку зробили вишукані чоловічі ботфорти в стилі того часу. Цілий рік довелось працювати над взуттям для танцювального колективу "Степ-компанія". В них була постановка, де поєднано і степ, і пластику, тому вимоги до взуття були особливими. Коли вони відразу після виступу в Німеччині, зателефонували і повідомили, що вони стали чемпіонами світу, то я відчула особливу гордість за свою роботу", - сказала жінка.
Коментарі
1