Ексклюзиви
Понеділок, 10 вересня 2018 23:12

Експерт пояснив, чому українці не затримаються на роботі у Польщі

Експерт пояснив, чому українці не затримаються на роботі у Польщі
Може початись нова хвиля трудової міграції з України до НімеччиниФото gazeta.ua

37% українських трудових мігрантів хочуть працювати у Німеччині. Такі дані оприлюднили після соціологічного дослідження.

"Вже наступного року Німеччина може відкрити свої кордони для українців. Це може призвести до значного відтоку наших громадян з Польщі, тому що в Німеччині вони можуть заробляти ще у 2-3 рази більше. Крім того, може початись нова хвиля трудової міграції з України до Німеччини, що призведе до посилення дефіциту робочої сили вдома. В цих умовах головним завданням залишається забезпечення соціального захисту трудових мігрантів за кордоном", - каже Gazeta.ua президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Міністерство праці і соціального захисту уклало понад 20 угод з різними країнами щодо соціального захисту українців за кордоном. Тобто, українці, які працюють за межами країни будуть мати страховку та соціалі гарантії такі ж, як у місцевих громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яку зарплату українцям пропонують у Польщі

"Тільки грошима польському бізнесу не вдасться втримати українців на своїх підприємствах. Але Польща може зробити набагато більше ніж Німеччина у справі адаптації українців та їхнього соціального захисту на своїй території. Європейська економіка потребує робочих рук і без наших громадян вона не зможе обійтись. Питання тільки в тому, які країни раніше це зрозуміють та створять найбільш оптимальні умови для трудових мігрантів з України", – розповів Василь Воскобойник.

За перші півроку грошові перекази в Україну від трудових мігрантів зросли на 30%, досягли майже 5 млрд євро за офіційними даними. Заробітчани за перше півріччя вклали в економіку країни значно більше грошей, ніж складають прямі іноземні інвестиції.

Зараз ви читаєте новину «Експерт пояснив, чому українці не затримаються на роботі у Польщі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 17561
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода