
На сайтах оголошень дівчатам пропонують до 8 тис. грн. за роботу хостесом у столичних нічних клубах.
У коментарях під оголошеннями багато відвідувачів сайтів пишуть, що хостес отримує удвічі менше і часто повинен виправляти помилки офіціантів та вибачатися перед відвідувачами замість адміністратора закладу.
Скільки насправді отримує хостес і кого запрошують на таку роботу, кореспондент Gazeta.ua поцікавився в адміністратора одного зі столичних ресторанів Аліни Данилової.
"Будь-який ресторан чи нічний клуб повинен найняти на роботу мінімум 4 хостеса, - пояснює Аліна Володимирівна. - Вони працюють позмінно: через 3 дні або через тиждень. Найчастіше на цю роботу запрошують дівчат до 25 років. Останнім часом почали наймати хлопців. В одному з ресторанів віддають перевагу саме темношкірим. У них працює дві блондинки у вишиванках і два темношкірі хлопця, наряджені в червоні шаровари".
Крім високого зросту і приємної зовнішності, до кандидатів на цю посаду висувають такі вимоги: вільне володіння українською і російською мовами, розмовна англійська.
"Від своїх хостесів вимагаю добре знання англійською, бо у ресторан часто приходять іноземці. Хостеси повинні забронювати столик для відвідувача, провести його у зал, показати меню і запропонувати коктейль чи випивку, страву, яка їм більше сподобається. Часто в обов'язки хостеса адміністратори передають свої. Вони повинні, як і адміністратор, слідкувати за чистотою у залі, щоб у відвідувачів офіціанти вчасно приймали замовлення і виконували його", - зазначила Данилова.
За її словами, хостесів рідко беруть на трудову книжку.
"На роботу часто влаштовуються студенти. Працюють по півроку і шукають нову роботу. Тому беремо їх на контракт. Ставки від 2 до 3 тисяч гривень. Чайовими набігає ще 2 тисячі. Якщо хостес хоче заробляти по 8 тисяч, він повинен займатися консумацією - розкручувати відвідувачів на замовлення дорогих вин, коньяків і віскі".
Робочий день у хостеса триває по 10-12 годин. У нічних клубах - з 20.00 до 6.00. У ресторанах - з 12.00 до 22.00 або опівночі.
Коментарі