неділя, 28 жовтня 2018 00:15

Роботодавці надають житло та возять на роботу - українка про життя у Катарі
12

Автор: Марта Денис
  Марта Денис із Тернополя близько 8 років мешкає та працює у столиці Катару
Марта Денис із Тернополя близько 8 років мешкає та працює у столиці Катару

Українка Марта Денис із Тернополя близько 8 років мешкає та працює у столиці Катару. Про переїзд та життя у країні вона розповіла Gazeta.ua.

"Після навчання в університеті почала шукати роботу. Випадково натрапила на оголошення про вакансію у туристичну агенцію в Катарі. Відправила своє резюме. Потім пройшла кілька співбесід і отримала відповідь, що прийнята на роботу. Але в країну потрапила десь через шість місяців. Стільки часу забрав збір документів", - розповідає Марта Денис.

За словами дівчини, на той час нашого посольства в Катарі не було. А українців в країні налічувалося не більше двохсот.

"У Київському аеропорту дуже довго перевіряли, куди я лечу. Шукали, що це за країна, чи безпечно туди їхати. Це трохи насторожило. Коли вийшла з літака, побачила, що навколо одні індуси. Із спросоння подумала, що сіла не на той рейс. Тоді ще не знала, що 85% людей у Катарі - це приїжджі. Як правило, з Бангладешу, Індії, Непалу, Пакистану тощо. Місцевого населення дуже мало, - каже дівчина. - Перестала хвилюватися, коли зустріли представники компанії. По дорозі заїхали у магазин, придбали мені на перший час продукти, постіль, рушники. Відвезли у квартиру".

У Катарі система працевлаштування для іноземців така ж, як і в інших країнах Перської затоки. Навіть при найнижчих умовах надають житло та трансфер на роботу та додому.

"Система громадського транспорту у Катарі не налагоджена - немає звичних автобусів та тролейбусів. Лише зараз добудовують метро. Коли я приїхала, містом їздили одні машини. В компанії був водій, який щодня забирав мене, щоб відвезти на роботу, а потім назад. Згодом я здала на права та придбала автомобіль. Як правило, персонал великих компаній мешкає в одному будинку і за ними присилають мікроавтобуси".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Китаї після пологів місяць забороняють купатися та мити волосся

Марта Денис із Тернополя близько 8 років мешкає та працює у столиці Катару
Фото: Марта Денис
Марта Денис із Тернополя близько 8 років мешкає та працює у столиці Катару
Марта Денис із Тернополя близько 8 років мешкає та працює у столиці Катару
Марта Денис із Тернополя близько 8 років мешкає та працює у столиці Катару
Марта Денис із Тернополя близько 8 років мешкає та працює у столиці Катару

За словами українки, житло в Катарі відрізняється від українського. Зазвичай у будинку чи квартирі є головна спальня з окремим туалетом і ванною. Інші кімнати ідуть без зручностей із загальним туалетом та ванною для гостей.

"Житло оформлене більше в арабському стилі - масивні меблі, темний гарнітур, ліжка, шафи. Щоб звикнути до того, перефарбовувала у білий колір стіни. В нас зазвичай на вікна вішають прозорі тюлі та світлі штори, щоб у кімнату поступало більше світла. В Катарі, навпаки, вікна у помешканнях роблять маленькі, бо літом дуже спекотно. Вішають темні штори та прорезинені занавіски. Я, як приїхала, їх познімала. Але, коли почалася перша піщана буря, зрозуміла, нащо вони потрібні".

Оренда квартири-студії в середньому коштує 1000 - 1300 доларів. Дешевше буде знімати кімнату або ліжко.

"Ціна буде різнитися залежно від району. Мінімальна вартість оренди близько 200 доларів за ліжко-місце у квартирі. Максимальна вартість - 2 тисячі доларів за студію у найдорожчому районі, який називають "Перлиною"".

Ганна Морозова, яка мешкає у Флориді, У 2016 році вона отримала американську візу для талановитих людей О-1 і переїхала в США. За океаном дівчина разом з чоловіком запустила благодійний фонд JCQ Foundation, де займається комунікаціями.

Зараз ви читаєте новину «Роботодавці надають житло та возять на роботу - українка про життя у Катарі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути