вівторок, 23 жовтня 2018 00:16

Як виглядає доброчинність по-американськи: емігрантка відкрила благодійний фонд

Як виглядає доброчинність по-американськи: емігрантка відкрила благодійний фонд
Ганна Морозова відкрила благодійний фонд у США Фото:gazetayakutia

Ганна Морозова, яка мешкає у Флориді, У 2016 році вона отримала американську візу для талановитих людей О-1 і переїхала в США. За океаном дівчина разом з чоловіком запустила благодійний фонд JCQ Foundation, де займається комунікаціями.

"У 2016 році я вийшла заміж і переїхала до Флориди. Коли постало питання, чим займатися на новому місці, ми з чоловіком вирішили заснувати благодійну організацію для допомоги потерпілим від стихійних лих і ураганів та малозабезпеченим сім'ям. У США будівельна компанія мого чоловіка багато займалася благодійністю, і в серпні 2017 року ми вирішили створити фонд при компанії. Це зручно з точки зору податкових поблажок і відкриває дорогу до глобальної благодійності", - каже Ганна Морозова.

У США через природні катаклізми в регіоні щороку тисячі людей залишаються без даху над головою, пише forumdaily.

"Нещодавно сталося два руйнівних урагани-Харві та Ірма. Ми бачили, як хвиля змиває будинки, як люди залишаються без даху над головою. Держава не компенсує збитки від катаклізмів. Якщо ти не застрахував свій будинок – сам винен. До нас в офіс щодня звертаються люди, заповнюють анкети, пояснюють, чого потребують. Нещодавно ми відправили в Техас 35 фур гуманітарної допомоги на кілька десятків тисяч доларів. Днями спілкувалася з жінкою, якою ми відправили меблі. Вона зізналася, що хворіє на рак. Каже – велике спасибі, ви мене робите щасливою. Це приємно до сліз".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батьки оплачують комунальні послуги: українка розповіла про дитсадки в Японії

Благодійність в США істотно відрізняється від української за масштабами.

"Безліч українських благодійних проектів націлені на допомогу хворим в клініках або на закупівлю ліків і медичного обладнання. В Америці благодійні фонди працюють при лікарнях, які покривають витрати нужденних. Тут немає такої драми зі збором коштів для операції дитині за 200 тис, як у нас. Люди збирають гроші на освіту дітей з малозабезпечених сімей, на усунення проблем з питною водою в Африці або на боротьбу з поліомієлітом. Багато пожертвувань націлені на світ".

Частину пожертвувань фонд витрачає на адміністративні витрати і зарплати працівників. Засновник фонду сам вибирає, який відсоток від пожертвувань забрати собі. Держава цей процес не регулює.

"Я особисто знайома з керівником одного фонду, і він їздить на "Ягуарі". У нього немає іншої роботи-гроші він заробляє тільки у фонді, який, по суті, повинен фокусуватися на Благодійності. На моє переконання, так неправильно. Але в Штатах це називається "заробити". Якщо чесно платиш податки і відкрито вказуєш заробіток, то ти молодець. Благодійний фонд може забрати 50% пожертвувань і більше. Якщо суспільство це приймає-ніяких непорозумінь не виникає. Свого роду це теорія ігор".

У Штатах культуру благодійності прищеплюють з раннього дитинства. Школярі постійно влаштовують благодійні заходи. Наприклад, забіг на стадіоні. Заздалегідь діти домовляються з дорослими: за кожне коло в забігу ті пожертвують один долар.

"Потім дивляться, як марафонці з червоними особами біжать з останніх сил, щоб заробити додатковий долар для фонду школи. Студенти, які хочуть вступити в престижний вуз рівня Гарварду, обов'язково повинні написати про свій благодійний досвіді.Особистий благодійний фонд – справа честі успішних підприємців. Найбільші фонди – у Білла Гейтса і Марка Цукерберга. Як тільки підприємець виходить на пристойний заробіток, він відкриває фонд".

Українка Юлія Мамедова з Києва працює персональним тренером в Дубаї. В країну приїхала два роки тому, за цей час змінила дві роботи.

Зараз ви читаєте новину «Як виглядає доброчинність по-американськи: емігрантка відкрила благодійний фонд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути