Середа, 07 червня 2017 09:10

"Позичати гроші вважають майже протизаконним" - діаспорянка про італійців

"Позичати гроші вважають майже протизаконним" - діаспорянка про італійців
В Італії не прийнято позичати гроші, це вважається майже протизаконним Фото: katalleya

За спробу дати хабар в Італії одразу арештують. Таких понять, як "вирішити питання", "підмазати", в італійців не існує. Все роблять згідно з законом. Також у них не заведено просити і позичати гроші. Це вважають майже протизаконним.

"Якщо ти правий, отримаєш своє в будь-якому випадку і в установлений термін. А якщо ні, то ніякі гроші не допоможуть. За двадцять років, що там живу, я ні разу не дарувала нічого ні чиновникам, ні поліцейським, ні лікарям", – каже Світлана Павленко із Сум, повідомляє sumypost.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Зморшки і безпліддя лікують голковколюванням" - українка про японську медицину

Виїхала за кордон після розлучення з чоловіком. Працювала прибиральницею, доглядальницею, продавчинею у піцерії. Познайомилася з підприємцем Антоніо, за якого вийшла заміж. Зараз живе в Торіно, отримала італійське громадянство. Чоловік старший за неї на 15 років.

"В Італії рідко зустрінеш красенів. Багато місцевих жінок за українськими мірками страшненькі. Вони не дуже стежать за собою. Одягаються абияк, косметикою майже не користуються. Якось я потрапила на місцеве весілля і була шокована, коли гості і навіть молодята з'явилися на торжество майже в тому, в чому ходять вдома! Італійці з Півночі країни стриманіші, замкнуті і скупуваті. Не ходять вони один до одного в гості, як у нас. Навіть, якщо людина прийшла у справі, до будинку її не запросять. Спілкуватимуться за порогом або призначать зустріч у кафе, офісі", – розповідає жінка.

В місцевих будинках дуже просте начиння. Є лише найнеобхідніше.

"Ніяких надмірностей, тільки найнеобхідніше: стіл, телевізор, ліжко... У заможних людей можна зустріти антикваріат - в Італії це цінують. У кімнатах майже не прибирають, їжі собі не готують, вважаючи за краще харчуватися в ресторанах або кафе", - каже жінка.

Більша частина італійців має сімейний бізнес. Передають його з покоління в покоління. Діти змалку мають роботу. Замість того, щоб здобувати вищу освіту, допомагають батькам.

Зараз ви читаєте новину «"Позичати гроші вважають майже протизаконним" - діаспорянка про італійців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода