Ексклюзиви
середа, 28 березня 2018 12:06

Магазин з білизною та крижаний душ: українець розповів, як потрапив у китайське СІЗО

Автор: censor.net
  У Китаї затриманим дозволяється отримувати гроші на картку і розраховуватись у тюремному магазині.
У Китаї затриманим дозволяється отримувати гроші на картку і розраховуватись у тюремному магазині.

Відкупитися від ув'язнення в китайському СІЗО можна, якщо заплатити майже $700 за кожен день свого терміну. Про це розповідає українець Максим Кривоніс, якого звинувачували у розбещенні дитини та ледь не посадили у тюрму в Китаї.

"Подруга моєї дівчини вже два роки працювала в Китаї. Її знайомий китаєць, власник ресторану, шукав на роботу адміністратора, але конче іноземця. Зарплату обіцяв 750 доларів. Також забезпечував робочою візою і всіма документами для легальної роботи. Я поїхав з нею. В мене була бізнес-віза на 30 днів, 800 доларів кишенькових. Але потрібно виїжджати з Китаю кожних 60 днів", - розповідає Максим Кривоніс.

Він влаштувався на роботу у школі англійської мови, уклав із адміністрацією контракт на рік, повідомляє "Експрес".

"Моя зарплата вже становила 12 200 і 1 800 юанів на квартиру. Тобто загалом 13 тисяч юанів, це 1900 доларів. Графік роботи - 5 днів, 30 годин у тиждень. Плюс страхівка й бонуси в кінці року та квитки додому в обидві сторони, забезпечення робочою візою, - розповідає Максим Кривоніс, - Якось провів один урок з ученицею років восьми, заміняв її вчительку. Після уроку через кілька годин у клас влетіло двоє китайців і мама цієї дівчинки. Накинулися на мене. З'ясувалося, дитина після уроку розповіла мамі, наче я зняв з неї штани в класі й торкався її. Після чого дав якісь білі таблетки".

Ніч у відділку

"Ніч у відділку поліції в Китаї виглядає так: ти сидиш на кріслі перед відеокамерою, ходити й виходити не можна, два поліцейські з тобою у тісній кімнаті. Нарешті приїхав перекладач і заявив, що тепер до моєї проблеми додалась ще одна. Адже моя бізнес-віза, хоч і дійсна до кінця року, не дає мені права працювати. Мене повели на допит у міграційну поліцію, який тягнувся декілька годин. Сказали, що потрібно заплатити штраф майже 1,4 тисяч доларів. Перекладач запевнив, що моя компанія все оплатить і вирішить із міграційною службою, з поліцією та з батьками начебто потерпілої від моїх домагань дівчинки".

СІЗО по-китайськи

"Мене перевели в місце тимчасового утримання. Згідно із законодавством, за порушення візового режиму - на 30 днів. Це була камера метрів 9 на 5, у якій вже було з 20 китайців. Замість дверей - ґрати, за ними ще одні, більші. Замість вікна - теж ґрати, тому в камері постійно протяг і холодно. Дві раковини - для вмивання і для прання чи миття посуду, туалет із малесенькою перегородкою і душ з крижаною водою. Унизу по периметру дерев'яні шафки висотою сантиметрів 20 для одягу, а зверху - можна спати. Сплять усі разом, тобто немає окремих місць.

У камері дозволено тримати лише одяг, зубну щітку, туалетний папір, миску та ложку

Автор: tcc.com.ua
  У Китаї підставляння іноземця - це популярний спосіб вибити чималі гроші.
У Китаї підставляння іноземця - це популярний спосіб вибити чималі гроші.

Стандартне харчування було таким: зранку рис у воді, де якийсь овоч плавав без смаку. Інколи туди кидали шматок китайського хліба або яйце зі шкаралупою. На обід перепадав уже рис з овочами в олії або зі шматочками м'яса. Вечеряли ми теж рисом. Після сніданку розвозять гарячу воду, дають усього кілька літрів, щоб помити посуд. Після обіду та вечері також, але трохи більше. Хтось один може навіть помитися або декілька чоловік - помити голову".

Тюремний магазин

"Затриманим дозволяли отримувати гроші на картку і розраховуватись у тюремному магазині. Туди водили в понеділок, середу, п'ятницю не довше п'яти хвилин. Можна було купити труси, шкарпетки, рушники, зубні щітки, печиво, воду, солодкі напої, молоко зі смаком полуниці, мило, зубну пасту та засіб для миття посуду. Також з картки можна було доплачувати за покращену їжу на обід та вечерю, але тільки 22 юані на день".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безхатьки у столиці та барбекю із кенгуру - українка розповіла про життя в Австралії

Звільнення

"Лише через два тижні після мого ув'язнення консул домігся в Управлінні поліції провінції дозволу на телефонну розмову зі мною. Відсидів я в СІЗО три тижні. Міграційна служба провела мене прямо до літака в кайданах. Тепер п'ять років не можна в'їжджати у Китай через порушення міграційного законодавства країни. Зі школяркою правда з'ясувалась дуже швидко. Формально, моя школа заплатила батькам дівчинки, щоб вони забрали свою заяву і заспокоїлись. Виявляється, у Китаї підставляння іноземця - дуже популярний спосіб вибити немалі гроші. А якщо в цьому ще й хтось зацікавлений, то гроші виб'ють обов'язково: чи з іноземця, чи з того, хто його захищатиме".

Максим Загоруйко, який навчається у китайському місті Ухань, розповів, що в університет Китаю можна вступити без знання місцевої мови. Існує китайська державна стипендіальна програма, яка надає безкоштовне навчання, гуртожиток або доплату до стипендії внаслідок оренди житла та медичне страхування. А також щомісячну стипендію: 2,5 тис. юанів ($450) магістрам, 3 тис. юанів ($375) бакалаврам та 3,5 тис. юанів ($525) аспірантам. Весь процес подачі документів проходить через міністерство освіти.

Зараз ви читаєте новину «Магазин з білизною та крижаний душ: українець розповів, як потрапив у китайське СІЗО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути