В університет Китаю можна вступити без знання місцевої мови. Існує китайська державна стипендіальна програма, яка надає безкоштовне навчання, гуртожиток або доплату до стипендії внаслідок оренди житла та медичне страхування. А також щомісячну стипендію: 2,5 тис. юанів ($450 - Gazeta.ua) магістрам, 3 тис. юанів ($375) бакалаврам та 3,5 тис. юанів ($525) аспірантам.
Весь процес подачі документів проходить через міністерство освіти. Про це розповідає в своєму блозі Максим Загоруйко, який навчається у китайському місті Ухань.
"У міністерстві вирішують, чи пройдуть ваші документи до китайців. А також проходить конкурсний відбір. Причому одним Китаєм справа не обмежується, бувають стипендії в Південну Корею, країни Східної Європи, Казахстан, Іран", - розповідає Максим Загоруйко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Далекобійниця з України розповіла, як отримати права в Європі
Документи хлопець збирав менше місяця. Це обійшлося майже в 1 тис. грн.
"Майже 600 гривень пішло на медичну довідку, яку роблять тільки в Олександрівській лікарні, бо у них гербові печатки. Решта - нотаріальні копії, завірені переклади і всякі дрібниці. Зібрати документи — єдина складність. Жодних інтерв'ю чи вступних іспитів. Сертифікат знання мови не обов'язковий. Відправив та чекаєш результат".
Мова навчання - англійська або китайська. Якщо китайський нульовий або на низькому рівні, можуть відправити на мовні курси.
"Я, наприклад, буду рік вчити мову і тільки після здачі іспиту приступлю до магістратури, - розповідає Максим Загоруйко. - Вступати можна на одну спеціальність в три університети. Але без попередніх домовленостей з обраним університетом, можуть відправити у ВНЗ на свій розсуд. Я вказував у заяві університети в Пекіні і Даляні. Опинився все ж в Ухані, про який і не чув до цього".
Більшість українських мігрантів, які працюють у США, об'єднує понаднормова праця. Американці хочуть працювати 6-8 годин, за що отримують достатньо грошей на все. Українці згодні проводити на роботі 12-14 годин на день, бо хочуть більшого. Про це розповідає українець Назар Семчишин, 6 років живе і працює у США. Хлопець змінив понад 10 робіт у різних штатах.
Коментарі