Ексклюзиви
Четвер, 30 вересня 2010 07:15

30 вересня

1614 — у Житомирі козацька старшина на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним підписала угоду з польськими комісарами, яка обмежувала козацькі права. Реєстрове козацтво зобов"язувалося нести сторожову службу й жити лише на Запорожжі. За це вони отримували щорічну плату в 10 тис. золотих і внутрішнє самоуправління. Козаки ж, які жили в містах, мали слухатися місцевих старост.


1847 — цього дня дружина губернатора Маврикія, тепер острівної держави в Індійському океані, леді ґомм влаштувала бал. Щоб усе було, як в Англії, вона вирішила розіслати запрошення поштою. Але до острова ще не дійшов новий винахід — поштові марки. Тому губернатор доручив місцевому годинникареві терміново їх виготовити. Поспішаючи, той вигравірував рost office — поштове відділення, замість рost paid — пересилку оплачено. Помилки ніхто не помітив. Надрукували близько 1 тис. марок із портретом англійської королеви Вікторії. Частину — блакитного кольору — по 2 пені, частину — рожевого, по 1. Дотепер із цих марок уціліли лише 26. Це найцінніші марки у світі. Вартість однієї на аукціонах доходить до $15 млн.


1929 — у Франкфурті-на-Майні німецький авіаконструктор Фріц Опель, онук засновника автомобільної компанії Адама Опеля, здійснив політ на планері з ракетними двигунами. За 75 с польоту він подолав 3 км.

Зараз ви читаєте новину «30 вересня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1087
Голосування Чим закінчиться зустріч Зеленського і Путіна?
  • Нічим. Все залишиться, як є
  • Україна піде на поступки Росії
  • Путіна переконають зупинити війну
  • Зеленський погодиться вписати особливий статус Донбасу у Конституцію
  • Президент зрозуміє, що з Путіним домовитись нереально. На Донбасі почнуть будувати стіну
  • Домовляться про газ, але не про Донбас
Переглянути
Погода