Ексклюзиви
Вівторок, 21 вересня 2010 04:00

21 вересня

1756 — у Шотландії народився інженер Джон Макадам. Він розробив спосіб прокладки якісних і довговічних доріг. За його розробками, полотно автодоріг мало бути трохи вище рівня узбіччя і складатися із двох шарів, які становили одне ціле. Нижній — із більшого каміння, верхній — із дрібного. 1823-го англійський парламент схвалив рекомендації Макадама, а за чотири роки його призначили генеральним доглядачем доріг Великої Британії. Такі шосе навіть за межами країни стали називати "макадамами".


1920 — Раднарком Української СРР ухвалив постанову про обов"язкове вивчення української мови у школах з неукраїнською мовою навчання. По всіх містах наркомат освіти зобов"язувався відкрити вечірні школи для вивчення української радянськими службовцями.


1955 — у Заполяр"ї провели перше радянське підводне атомне випробування. О 8.00 у затоці Чорна губа на Південному острові Нової Землі тросом на 12 м опустили під воду і зірвали боєголовку ядерної торпеди Т-5. Очевидці розповідали, що спочатку побачили спалах і відчули легке дрижання ґрунту, потім пролунав легкий удар, поверхня океану закипіла, спучилася і в небо здійнявся водяний стовп з величезною хмарою зверху. На очах він виріс до кількох кілометрів. Тральщик, який доставив боєзаряд, і двоє есмінців, що потрапили в епіцентр вибуху, вмить затонули. Через два роки вдосконалену Т-5 взяли на озброєння.

Зараз ви читаєте новину «21 вересня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 639
Голосування Як оцінюєте судову систему після вироку Стерненку?
  • Судової системи в Україні не існує. Є телефонне право президента
  • Вбивця і викрадач людей Степаненко отримав те, що заслужив
  • Українська судова система – це Портнов
  • Хто такий Стерненко?
  • Мені байдуже. Я виїхав з країни, або планую це зробити
Переглянути