Україна ніколи системно не вела боротьбу з піратством. Все, що робилося - це вибіркові речі. Про це Gazeta.ua заявив керівник Центру громадських ініціатив "інформаційне суспільство", екс-голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піратство не загрожує українському кіно. EX.ua дарма закривали - кінорежисер
"Звичайно, автори вимагають захистити свої інтереси, їх претензії цілком справедливі. Особливо у світлі того, що завдяки поширенню чужої інтелектуальної власності дехто має великі прибутки. Та боюся, що Україна ще довго системно до цього підходити не буде. У нас виходить тільки підігравати західним країнам, коли прокочується якась хвиля боротьби з піратством. Так було з дисками, які заборонили продавати за декілька днів до Євробачення. Звичайно, світ мав право від нас це вимагати боротьбу з піратами. Але ж не можна так було реагувати - щойно загрожують санкції - Україна давай виконувати вимоги, а коли всі мовчать, і Україна мовчить", - сказав експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київський інтернет-провайдер заплатить півмільйона за піратство
На його думку, остаточно в Україні ніхто не може сказати, у який спосіб авторам захиститися від піратства.
"Окрема тема - під виглядом боротьби за захистом авторських прав дехто намагається протягнути закони, якими, зокрема, інтернет має прирівнюватися до засобу масової інформації. Це були наскоками з ініціативи СБУ накласти законодавче регулювання на служби інтернету. Я прихильник того, щоб інтернет не був регульований у такий спосіб. Адже це означає узаконені можливості втручатися, закривати окремі сторінки. Адже проблему піратства цим би не вирішили, цим лише б скористалися ті, хто хотів би заткнути роти ЗМІ. Звичайно, суспільство цьому дружно протистоїть. Тому такі ініціативи обриваються", - зазначив Шевченко.
Коментарі
2