— Попри кризу, ми показали найгучніші європейські прем"єри: французький фільм про Коко Шанель і німецьку стрічку про Другу світову. Привезли Катрін Деньов, Ольгу Куриленко, сина Чарлі Чапліна. Шкода, що Барбара Брильська не приїхала, зате є Жан-Клод Ван Дамм. Уперше актор такого рівня привіз до нас стрічку про самого себе, — говорить директор кінофестивалю "Молодість" 59-річний Андрій Халпахчі.
Недільного вечора він стоїть у чорному костюмі на червоній доріжці біля столичного кінотеатру "Київ". Вітає гостей, які з"їжджаються на закриття фестивалю.
49-річного Ван Дамма зустрічають вигуками: "Україна вітає брюссельського мускула".
— Збіса прикольна у вас країна, — сміється актор. — Я тут уперше, але такого прийому давно не бачив. Думав, покажу свою останню стрічку, яку скромно назвав на свою честь "ЖКВД", і поїду шукати місця для зйомок нового фільму. Хочу заощадити, тому підшукую дешеву країну. А у вас кваліфікованих кіношників достатньо, й щедрі олігархи є.
Ван Дамм отримав кілька пропозицій профінансувати його стрічку "Башта". Кажуть, цей фільм хоче спонсорувати чоловік співачки Камалії, індійський бізнесмен Мохаммед Захура.
Ван Дамма бачили в товаристві депутата-"регіонала" Нестора Шуфрича. У готелі "Баккара" вони їли суп.
— Ми зустрілися вперше, — розповідає Шуфрич. — Рік тому спілкувалися по телефону, нас познайомив спільний друг. Жан-Клод — герой моєї юності. Думаю, в Україні немає хлопця, який би його не любив.
Наприкінці вечірки актор свистів у два пальці, цілував Шуфрича в тім"я й вигукував: "Будьмо, гей!"
Після фестивалю він пробуде в Україні ще з тиждень. Поїде до Одеси й Кривого Рогу шукати місця для зйомок своєї стрічки.
"Молодість" відвідали понад 100 акторів і режисерів. Показали 340 фільмів, зокрема 27 українських. Фестиваль придбав права на трансляцію 10 картин, їх можна буде побачити наступного року.
Гран-прі й премію $10 тис. отримала італійсько-австрійська стрічка про дискримінацію іноземців в Італії "Дівчинка". Актрисі Патриції Жерарді вручили премію 2 тис. євро за найкраще виконання головної ролі. Серед студентських фільмів відзначили американську драму "Кася" й швейцарський мультфільм "Сигнал". З-поміж повнометражок — грузинську драму "Той берег" Георгія Овашвілі.
Фільм житомирянина 26-річного Максима Васяновича "Мама померла в суботу на кухні" визнали найкращим з-поміж українських робіт.
— Я присвятив його батькові, — розповідає Максим. — 25 років тому заради мене він відмовився від кар"єри диригента симфонічного оркестру.
Замість грошової премії Васяновичу запропонували зняти фільм на базі найбільшої кіностудії Єгипту.
Коментарі
1