— Це автор єдиного написаного в сучасній Україні світового бестселера "Пікнік на льоду", — представляє 52-річний письменник Володимир Єшкілєв свого друга, письменника Андрія Куркова. Останній на Форумі видавців презентував свій новий роман "Шенгенська історія".
— Що більше я заглиблювався в культуру Литви, то більше хотілося знати про цю країну, — каже Андрій Курков, 56 років. — От, наприклад, там є чотири регіональні групи: дзукія, сувлакія, аухштайтія і мажийтія. Але для іноземців усі вони литовці.
У Вільнюсі кажуть, що без сильної незалежної України Литва вижити не зможе. Тому я вирішив написати роман про цю країну. Подякувати литовцям за допомогу під час першого Майдану, Революції гідності, війни на Донбасі.
У романі чотири сюжетні лінії. Три з них — це пригоди молодих пар, які зібралися на святкування "Шенгенської ночі" 21 грудня 2007 року. Тоді назавжди підняли шлагбауми на польсько-литовському кордоні. Молоді люди розповідають одне одному про плани на майбутнє. Всі вони після школи, без профспеціальностей. Думають, що Європа — це спільний дім, і їм буде там так само добре, як у Литві. Хтось мріє переїхати до Лондона, хтось — до Парижа, а хтось — до Рима.
— Це історія сучасної Литви і сучасної Європи. Про те, що відбувається з маленькою нацією, коли відкриваються кордони, — продовжує Андрій Курков. — Четверта лінія — біографія "вічного литовця" Кукутіса, який дуже добре знає Європу. Втратив ногу в Першій світовій. Усі його шість паспортів заховані у дерев'яному протезі. Місія Кукутіса — допомагати литовцям, які потрапили в біду за кордоном.
Коментарі