![Вокалісти гурту ”Танок на Майдані Конго” Фоззі (ліворуч) і Фагот, цього року музиканти випустили сьомий студійний альбом](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/877/877327_1_w_300.jpg?v=0)
— У моїй системі цінностей Новий рік втрачає першість, поступаючись Різдву, — каже вокаліст гурту "Танок на майдані Конго" Олександр Сидоренко, 45 років. Музикант виступає під псевдонімом Фоззі. Розповідає про пісню "Різдво рок-н-рол". Композиція увійшла до нового альбому ТНМК "7".
— Рядок "Новий рік — попса, Різдво — рок-н-рол" народився років 10–15 тому під час відпочинку в Карпатах, — продовжує Фоззі. — Телеведучий Ігор Пелих повів нас колядувати. Уперше я побачив традиції, яких ми в Харкові були позбавлені завдяки роботі СРСР з деукраїнізації українців. Але якісь датчики всередині спрацювали. Відчув, що в Різдві є українство, є ми, є щось втрачене. Що більше українців вважатимуть це свято більш родинним, то менше матимемо жителів УРСР серед наших громадян.
Музично хотіли зробити пісню максимально простою, без довгих слів і нот, щоб приспів сприймався як позивний. Виклали її в інтернет напередодні свят. Був здивований, коли пісню похвалив священик колишнього московського патріархату.
До платівки "7" увійшло сім композицій, це сьомий альбом у дискографії ТНМК. У групі зараз семеро учасників.
— У пісні "Мій демон" є слова "Усе, що є, буде моїм. Мій демон покусає все, що я не з'їм". Видозмінив малоросійську приказку "Як не з'їм, так понадкушую". Сучасний українець вже готовий покусати. Торік на 6 годин застряв в аеропорту міста Тіват у Чорногорії. Там було багато росіян, купа реклами російською. Щоб відволіктися, своє роздратування перетворив на пісню. Убити демона в собі неможливо — хіба тільки разом із його носієм. Він може бути навіть корисним, бо не дає внутрішньому янголу скласти крила, мотивує діяти.
Пісня "Гострі ножі" — про війну. Зброя має бути, інакше нас усіх з'їдять і скажуть, що нікого й не було. Фраза "Люди сильніші за людство" означає, що чекати допомоги від світу не слід. Бо, теоретично, нас мала рятувати ООН, а рятували волонтери-співгромадяни. Коли писав текст, уявляв, що це буде реггі з "Братами Гадюкіними". Усі, хто знав про спільну пісню, чекали чогось веселого, з дудками. Але вийшов такий військовий госпел, бо зараз інші часи.
7 січня ТНМК представить нові пісні на концерті "Теплий акустичний рідзвяний вертеп" у столичному клубі "Карібеан".
Нарешті в українському кіно заговорили, як у житті
— 2018 рік асоціюватиметься з фільмом "Дике поле", — каже Олександр Сидоренко. У стрічці Ярослава Лодигіна головний герой бореться з рейдерами, які хочуть захопити бізнес брата у Старобільську на Луганщині. Екранізація роману "Ворошиловград" Сергія Жадана вийшла в прокат 8 листопада.
— Герої у фільмі розмовляють суржиком, із матюками. Нарешті в українському кіно заговорили, як у житті. До цього вітчизняні стрічки були віддаленими від реальності, нагадували пастеризоване пиво зі штучним смаком.
На тему війни торішні "Кіборги" Ахтема Сеїтаблаєва були яскравішими, ніж "Донбас" Сергія Лозниці, "Позивний Бандерас" Зази Буадзе. Добре, що українських стрічок стає дедалі більше. Якби ще люди в кіно ходили. Наші фільми не досконалі, акторів не вистачає. Але не буває одразу класу "А".
З музики найбільше вразила пісня "Практика" Юрія Бардаша. Цей репер народився в Алчевську на Луганщині. Місто відоме одним із найбільших коксохімічних заводів в Україні. Пісня "Практика" зла, цілісна. На тлі сьогоднішнього штучного підходу до музики — це звірина внутрішня правда. Людина не бреше собі. Це те, що приваблює в музиці.
Коментарі