— Йозеф Рот для німецькомовної культури така ж важлива фігура, як Тарас Шевченко або Іван Франко для нас. Народився у Бродах, що за 100 кілометрів від Львова. Це і моє рідне місто, — каже організаторка фестивалю "ЛьвівМоцАрт", диригентка Оксана Линів, 41 рік. Захід відбудеться 3–11 серпня. Основна ідея фестивалю — відкривати нові та оприлюднювати забуті сторінки історії українського мистецтва, об'єднувати культури. Цьогорічний "ЛьвівМоцАрт" присвячений класикові німецької літератури Йозефу Роту.
2019-го припадає два ювілеї письменника — 125 років від дня народження та 80-ті роковини смерті. Концерт-відкриття, присвячений Йозефу Роту, відбудеться у напівзруйнованій Бродівській синагозі.
— Будівля стоїть у жахливому стані ще з Другої світової. А це одна з найбільших синагог у східній Європі, — продовжує Линів.
— Концерти також відбудуться в ангарі для ремонту вагонів 1894 року, на ратуші та біля кафедрального собору.
Запросити артистів міжнародного рівня буває дуже складно, бо не маємо змоги виплачувати великі гонорари. Тому я користуюся особистими контактами музикантів, з якими співпрацювала. З цьогорічних виконавців можу виділити південноафриканську співачку Пумезу Мацікізу. Пройшла довгий шлях від бідності до статусу абсолютної зірки. Вибралася з нетрів, щоб робити соціальні проекти про Африку. Знімає відео, де показує умови, у яких жила її родина.
Фестиваль "ЛьвівМоцАрт" назвали на честь Франца Ксавера Моцарта — педагога, диригента і композитора. Він був сином Вольфганга Амадея Моцарта. 1808–1838-го жив у Львові. Заснував у місті першу музичну спілку — хорове Товариство святої Цецилії.
"ЛьвівМоцАрт" входить до родини фестивалів "Європейські шляхи Моцартів", присвячені спадщині сім'ї композиторів та містам, де вони жили. Відбувається щорічно з 2017-го.
Коментарі