На XIX російському фестивалі "Кінотавр", що проходив із 7 по 15 червня в Сочі, за вісім днів показали понад 100 фільмів. 14 із них — у конкурсній програмі. За цей час фестиваль відвідали майже 3,5 тис. фахівців.
— Це вже не "междусобойчик" для десятків або сотень кінематографістів, — говорить голова опікунської ради фестивалю Олександр Роднянський, 46 років. — 3,5 тисячі людей — це практично вся кіноіндустрія Росії. Жодна з серйозних компаній, які є гравцями у сфері дистрибуції та кіновиробництва, не проігнорували "Кінотавр".
Найкращим фільмом фестивалю став "Шультес" 38-річного Бакура Бакурадзе. Це була найдешевша за виробництвом стрічка — знята за $650 тис. — включена в основний конкурс. Журі присудило грошовий приз 625 тис. рублів історії про життя колишнього спортсмена, який після автокатастрофи втратив пам"ять. Герой фільму на прізвище Шультес живе з прикутою до ліжка матір"ю. Він постійно забуває імена, адреси, телефони. У відчаї краде гаманці у випадкових перехожих. Усі головні ролі зіграли непрофесійні актори, зокрема хлопчик із дитбудинку.
Перед "Кінотавром" Бакур Бакурадзе встиг представити свій повнометражний дебют у Каннах, де його добре зустріли. Утім, "Шультеса" навряд чи побачить широка аудиторія. Це типова арт-хаусна стрічка, що викликає захоплення в кінокритиків, але не має шансів на успіх у прокаті.
Пересічний громадянин також навряд чи побачить фільм "Дике поле" Михайла Калатозішвілі, 49 років. Картина отримала максимальну кількість призів "Кінотавра". Зокрема за найкращий сценарій і найкращу музику. А Гільдія кінознавців і кінокритиків Росії вручила "Дикому полю" свій приз — "Білий слон". Вісім незалежних російських кінокритиків, які разом із журі переглянули всі фільми конкурсної програми, також віддали перевагу "Дикому полю" — поставили йому середню оцінку 9 балів із 10 можливих.
Журі присудило приз 625 тисяч рублів історії про колишнього спортсмена, який після автокатастрофи втратив пам"ять
Хоч на створення фільму "Нова земля" пішло $12 млн — абсолютний рекорд для російського кіновиробництва, стрічка отримала тільки приз за найкращу операторську роботу і спецдиплом за вдалий комерційний проект.
Фільм "Нірвана" режисера Ігоря Волошина (приз за найкращий дебют) — фантасмагорична історія любовного трикутника. Знята в авторському панк-нуар-емо стилі стрічка навряд чи збере великі гроші в кінопрокаті. Натомість фільм "Плюс один" — друга повнометражна картина режисера Оксани Бичкової, яка зняла "Пітер FM", — може принести прибуток. Передусім завдяки грі непрофесійного англійського актора Джетро Скіннера. У ліричній комедії "Плюс один" він зіграв смішного й добродушно-відкритого англійського лялькаря. Акторові вручили приз за найкращу чоловічу роль. Це унікальний випадок, коли на російському кінофестивалі таку нагороду отримує іноземець.
За найкращу жіночу роль відзначили Ксенію Раппопорт за роботу в фільмі "Юріїв день" режисера Кирила Серебреннікова. За найкращу режисуру нагородили 62-річного Олександра Прошкіна, який екранізував повість Распутіна "Живи і пам"ятай". Голова журі "Кінотавра" Павло Чухрай, 61 рік, наприкінці попросив організаторів, аби до XX, ювілейного, фестивалю затвердили і приз за найкращу роль другого плану. Бо цього року було достаньо претендентів на таку нагороду.
Коментарі