вівторок, 01 березня 2016 07:50

Фонд Ігоря Янковського влаштував кінопоказ в рамках 66-го Берлінале

Автор: ПАВЛО СЕПІ
  Ігор Янковський (по центру) влаштував в рамках фестивалю Берлінале прийом та показ музичного кіноперформансу ”Коло Дзиґи. Одинадцятий”. Мета заходу — привернути увагу до молодих українських кінематографістів
Ігор Янковський (по центру) влаштував в рамках фестивалю Берлінале прийом та показ музичного кіноперформансу ”Коло Дзиґи. Одинадцятий”. Мета заходу — привернути увагу до молодих українських кінематографістів

Увечері 20 лютого пройшла церемонія нагородження переможців 66-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. Цього року в конкурсній програмі фестивалю "Дженерейшн" був представлений фільм молодого українського режисера з Криму Нарімана Алієва "Сенсіз" ("Без тебе"). Максим Ксьонда зі своєю стрічкою "Танк" став переможцем в секції "Телент проджект маркет".

Щоб привернути увагу до молодих українських кінематографістів та донести до відвідувачів Берлінале історію України, Національний центр ім. О. ­Довженка спільно з Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього" влаштували прийом та показ музичного кіноперформансу "Коло Дзиґи. Одинадцятий".

"Одинадцятий" — ­німий фільм 1928-го режисера Дзиґи Вертова, присвячений індустріалізації Донбасу. Стрічка була відреставрована на базі Національного центру ім. О. ­Довженка наприкінці 2012-го. Перед показом відбулася демонстрація анімаційного ролика фільму, який був створений ще 1928 року. Його випадково знайшли в Нідерландах на ­початку 1990-х і передали в Україну.

Відкривав показ фільму посол України в Німеччині Андрій Мельник, за підтримки якого був організований цей захід. Він зазначив, що режисер Дзиґа Вертов і його брат оператор Михайло Кауфман зробили видатний внесок у розвиток світового кінематографу.

Ігор Янковський, засновник Фонду "Ініціатива заради майбутнього" розповів про те, як його сім'я багато років будувала заводи на Донбасі та розвивала промисловий потенціал регіону.

— Мені особливо боляче, що зараз це все руйнується в результаті військових дій. Щоб зрозуміти масштаби трагедії, необхідно подивитися фільм 1928 року, присвячений індустріалізації Донбасу. І дуже важливо, щоб про це знали за кордоном. Крім того, Україна завжди була неймовірно багата на таланти. Нам є чим пишатися в минулому, і я впевнений, буде чим пишатися в майбутньому, — каже Ігор Янковський.

Гості кінопоказу вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв трагічних подій на Майдані, які загинули два роки тому. Згадали про політичних в'язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких утримують у російській тюрмі.

Після виступу організаторів заходу глядачі переглянули яскравий і динамічний кіноперформанс під супровід живої музики у виконанні композитора Антона Байбакова та піаністки ­Софії Турти.

Зараз ви читаєте новину «Фонд Ігоря Янковського влаштував кінопоказ в рамках 66-го Берлінале». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути