VIII Харківський фестиваль фантастики "Зоряний міст" закінчився у суботу. Переможців обирали таємним голосуванням. Гран-прі — справжній рубін — виростили в Харківському інституті монокристалів. Його отримав сценарист фільму "Гостя з майбутнього" москвич Володимир Михайлов, 77 років, за книжки "Сторож брату моему", "Тогда придите, и рассудим" та "Властелин".
Роман київських фантастів Марини та Сергія Дяченків "Дика енергія. Лана", який розкручує співачка Руслана Лижичко, узяв тільки третє місце. Бронзову статуетку з крильцями "кадуцей" Дяченки поділили з романами "Ангел-охоронець 320" російського письменника Ігоря Поля, 43 роки, та "Війна 2030. Атака Скелястих Гір" донецького фантаста Федора Березіна, 46 років.
Після фестивалю письменники поїхали на пікнік у табір "Лісові зорі" під Харковом. Смажили ковбасу, пили квас та горілку.
Автор фантастичної серії "Тайный город", москвич Вадим Панов, 33 роки, був із 5-річною дочкою Поліною.
— Рік тому народилася друга дитина, — розказує письменник "ГПУ". — Відпочиваю від її крику. Або на дачі працюю. Перед від"їздом на фестиваль узяв денну відпустку і повалив стару яблуню.
Московський фантаст Василь Головачов, 58 років, замшевими туфлями розгрібав листя і знайшов сироїжку.
— Люблю шукати гриби та жінок, — зізнався. — Коли двадцять років тому жив у Дніпропетровську, о другій ночі вставав по підосичники.
Каже, його останній роман теж про гриби.
Харківські фантасти Олег Ладиженський, 43 роки, та Дмитро Громов, 43 роки, пишуть під псевдонімом Генрі Лайон Олді.
— Придумуєм книжки на природі, — розповідають. — Живемо в одному будинку. Наші комп"ютери об"єднані у локальну мережу. Встаєм о 7-й ранку і пишемо до обіду. Вживаєм стимулятори — чай із цукерками.
Письменники 16 років разом. Видали понад 30 книжок.
— На що витратили перший гонорар? — цікавлюся.
— Відеомагнітофон купив 1991-го, — згадує Громов.
— Осіннє взуття, а потім полушубок дружині, — розказує Ладиженський.
Коментарі