Дніпрянка Юлія Тимко пече барвисті торти. У минулому вона технолог на цукерковій фабриці, зараз - затребуваний кондитер. Дівчина почала пекти кілька років тому.
- Наближався перший день народження сина Дані, і я вирішила замовити гарний торт, - згадує Юля. - Подивилася на ціни і дуже здивувалася. Тоді я ще не розуміла, як формується ціна. Подруга пообіцяла спекти для Дані тортик. Але за пару днів до урочистості відмовилася. І тоді я вирішила, що впораюся сама. Знайшла в Інтернеті рецепт простіше. Першу у своєму житті мастику зробила з маршмеллоу, взяла найпростіші барвники, які зазвичай використовують на Великдень для яєць. Вийшов п'ятикілограмовий торт у формі тигреняти - бісквіт з персиками і сметанним кремом.
Півроку жінка не наважувалася пекти на замовлення, але незабаром почала працювати вдома.
Перший торт Юля спекла для тієї ж подруги Олі. Далі були замовлення від сусідів. Юля створила групу з соцмережах, придумала назву "Тортуаз" і почала запрошувати туди людей. Роботами майстрині зацікавилися, і справа пішла.
- Мені писали слова подяки за торти, я читала їх і плакала, На роботі нам говорили, що ми нічого не знаємо і не вміємо. Тому похвали від клієнтів були надзвичайно важливі.
Дівчина впевнена, що в приготуванні тортів не останню роль грає енергетика замовника.
- Буває, замовляють складний торт, але коли клієнт весь світиться і горить, то і торт просто вилітає з-під руки, А буває, потрібно спекти прості бісквітні коржі, а вони не піднімаються.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали напрочуд реалістичні торти, зовсім не схожі на десерт
Юля весь час експериментує. Торти рустик (голі, не покриті кремом), квітковий декор, пряниковий, карамельний, шоколадні сфери і безе.
- Якось в Інстаграмі побачила рекламу майстер-класу з бісквітних тортів, - згадує кондитер. - І вирішила оновити свої знання. Майстер робила лавандово-чорничний торт. Це було незвично і цікаво. Зараз цей торт - один з найулюбленіших у моїх клієнтів.
Раніше чорницю для нього Юлі передавала з Чернігова тітка. Купувала ягоди у місцевих жителів і заморожену відправляла племінниці.
- У цьому році вона з чоловіком ходила в ліс і зібрала для мене 15 кілограмів чорниці, - розповідає Юля. - Це справжній подвиг, адже її дуже складно збирати. Ще один хіт - снікерс. Піддавшись останнім віянням моди, такий торт на день народження сина замовила і я. Снікерс просто закохав в себе: шоколадні коржі, хрусткий арахіс, солона тягуча карамель і смачний крем. Такого я давно не їла. Це універсальний торт. Кожен майстер робить його по-своєму: один з карамеллю, інший зі згущеним молоком. Хтось вставляє безе, хтось просто обсмажує арахіс, хтось карамелізує. Мій рецепт складений з двох. У відомого блогера Торі Pteat підгледіла рецепт, але основу вона робить на пиві, тому коржі я взяла у Енді Шефа. Вони шоколадні, досить щільні і легко печуться. Я не вважаю негожим підглядати ідеї у профі. Якщо вже вчитися, то у майстрів. Торт все одно виходить інший.
20-річна Лора Лукаідіс із Великої Британії створює дивовижні торти у формі найрізноманітніших речей. Серед них гамбургери, запечена шинка, суші й навіть тварини. Спеціальної освіти дівчина не має — усьому навчилася сама.
Коментарі