Риба — незамінний продукт на кожній кухні. У приготуванні кожного виду риби є свої "секрети", - каже столичний кухар Олексій Бойченко.
Фарширувати найкраще карпа або щуку. Можна брати і червоні види риби, тріску і судака. Щоб фарширована риба набула гарного відтінку, при варінні треба додати у відвар трохи цибулиного лушпиння.
Щоб правильно приготувати заливну рибу, не треба ставити її в умови мінусової температури. Краще потирмати у холодильнику при температурі кілька градусів нвище нуля.
Дуже гарні приправи для більшості страв із риби — це хрін і цибуля.
Щоб збагатити смак різноманітних рибних соусів і рибних салатів, найкраще підійде мілко нарізаний кріп.
Якщо риба здається занадто солоною на смак, позбутися надлишку солі допоможе квас. Достатньо лишити рибу вимочуватися у ньому на 15 хвилин. Смак тоді зміниться на більш пікантний і в міру солоний.
Перед тим як різати рибу на дошці, робочу поверхню треба змазати оцетом або соком лимону. Після такої процедури дерев'яні пори закупорюються і рибний запах не проникає у поверхню.
Аромат оселедця часто в'їдається навіть у ножі. Щоб його позбутися, достатньо трохи протерти поверхню зрізом картоплини і моркви.
Посуд, забруднений рибою, треба спочатку сполоснути холодною водою, а потім ретельно промити під гарячою проточною водою.
Якщо ж аромат риби все-таки в'ївся у посуд, усунути його допоможе розчин із оцету і теплої води у відношенні 0,5 столової ложки оцету і 1 літру води.
Із молока, яке лишилося після вимочування у ньому оселедця, ідеально готувати рибний соус.
Перед тим як подати на стіл копченого вугра, треба обов'язково нарізати його тоненькими шматками, прикрасити зверху кільцями лимону.
Подавати рибу найкраще у спеціальних тарелях вузької чи овальної форми, а для ікри підходять спеціальні ікорниці або маленькі блюдця. Солону рибу — салаку чи оселедець розкладають у спеціальних глибоких тарілках. Можна використовувати салатниці.
Коментарі