вівторок, 18 лютого 2025 11:32

День пельменів: який вигляд має улюблена страва мільйонів в різних країнах
14

18 лютого відзначають День пельменів, яке присвячене популярній страві, що об'єднує культури різних країн та народів.

Саме пельмені вважаються одними з найулюбленіших страв у всьому світі. Сімейний обід, швидка холостяцька вечеря не обходиться без них.

Автор: pinterest
  Одна з найулюбленіших страв: як виник день пельменів
Одна з найулюбленіших страв: як виник день пельменів

Що відомо про створення свята

Перші згадки про пельмені, що дійшли до нас, можна знайти в літописах ще XV століття. Тоді це була страва для урочистих випадків: весіль, хрестин, традиційно саме пельменями пригощали найдорожчих гостей. Ця страва символізувала достаток, багатство.

Є й інша, давніша версія появи на світ перших пельменів, згідно з якою ця страва виникла в XIII столітті, разом із монгольськими завойовниками. А монголи рецепт пельменів запозичили у китайців. "Цзяо-цзи" - так називається традиційна старовинна страва китайської кухні, яка майже один в один копіює пельмені.

Цікаво, що є ще й легенда про "божественне" походження пельменів, яку Вам розповість будь-яка фінська дитина. У стародавні часи, коли у Фінляндії ще не було поширене християнство, і жителі півночі молилися різним язичницьким богам, один дрібний божок, бавлячись, зліпив з тіста і рубаного м'яса пельмень і кинув з неба жителям маленького села. Люди скуштували нову страву, вона їм настільки сподобалася, що фіни почали готувати пельмені на свята.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Еластичне і не рветься: як приготувати ідеальне заварне тісто на пельмені та вареники

Пельмені в різних країнах

Бораки - вірменська страва
Фото: alma-veko
Равіолі готують в Італії
Чучвара зустрічається у кухнях країн Середньої Азії та Азербайджану
Манду готують в Кореї
Модак готують в Індії

Майже у кожного народу є подібність пельменів: італійські равіолі, узбецькі манти, вірменські бораки, грузинські хінкалі, литовські колдунай, японські ґедзи, єврейський креплах. Але ніщо не зрівняється з рідними улюбленими пельменями. І хто б не був їхнім творцем, уже багато століть поспіль цю страву можна назвати "рятівною". Наприклад, середньовічні господині восени готували їх про запас: заморожені пельмені чудово зберігалися на морозі протягом зими, не втрачаючи своїх якостей. Пельмені неодноразово рятували життя мандрівникам, воїнам: їх знов-таки у замороженому вигляді брали у далекі зимові поїздки.

Сотні років приготування цієї страви було в певному сенсі важливим сімейним ритуалом, який іноді займав не один день. З прісного, тонко розкатаного тіста годинами ліпили пельмені, в кожен вкладаючи старання, душу.

Цікаві факти про пельмені

Найдорожчі пельмені можна замовити в ресторані "Golden Gates" у Бронксі, Нью-Йорк. Порція із восьми пельменів коштує 2400 доларів.

Слово "пельмень" походить від двох фінно-угорських термінів: "пель" - вушко та "нянь" - тісто.

У 2011 році в одному з ресторанів міста Баодін провінції Хебей (північний Китай) був виготовлений найбільший пельмень. Вага його становила 79 кілограм, довжина - 1,2 метра, а ширина - 0,86 метра.

Буває, трапляється прикрість, що пельмені у пакунку злипаються у морозильній камері. Тоді зберігайте рецепт, як з таких пельменів приготувати піцу. Вона настільки смачна, що деякі спеціально доводять пельмені до розмороженого стану, щоб приготувати саме таку випічку.

Зараз ви читаєте новину «День пельменів: який вигляд має улюблена страва мільйонів в різних країнах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути