Чоловік 24-річної Світлани – справжній любитель картоплі, тому в арсеналі молодої господині чимало страв з неї.
"Я вже навіть сама вигадую рецепти, - каже жінка. – Моя кулінарна книга порожня - все в голові: і картопля по-гуцульськи, і по-кримськи, 5 видів дерунів, словом, я можу довго перелічувати страви. Але коли настає дощова осінь, хочеться чогось пікантного. На такий випадок маю рецепт картоплі по-селянськи".
Спочатку Світлана чистить картоплю, розрізає кожну на 4-6 шматків кубиками, висипає на кухонний рушник.
"Треба, щоб волога з картопельки зійшла, - пояснює вона. – Тоді запечені кубики будуть хрумкі, як фрі".
Далі невеликий шматок сирої підчеревини, чи, як у народі кажуть, шпондера, ріже пластами завтовшки 1 сантиметр, а тоді смужками і обсмажує на сковороді в невеличкій кількості олії.
"М'ясо виділить жир, - провадить Світлана. – Але я спочатку все одно даю чайну ложечку олії, бо шматочки маленькі, щоб вони не підсохли, а були м'якими, трохи підсолюю".
Духовку розігріває до 180 градусів.
"За три хвилини до завершення розігріву форму змащую маслом, щоб картопля була ароматна, - коментує господиня. – Картопля пектиметься 20 хвилин. Тим часом чищу часник, роздавлюю його, кроплю водою. Натираю твердого сиру".
Картопля спеклася, Світлана розкидає її в глиняні горщики, наверх м'ясо, тоді часник і сир. Накриває горщики кришечками, щоб сир розтопився.
"Найважливіше в рецепті – горщики, - завершує господиня. – По-перше в них зберігається аромат до останньої крихти, не так, як у тарілці, по-друге, від такої вечері покращується настрій, виглядає все дуже колоритно, якось по-українськи".
Коментарі