середа, 31 січня 2024 14:00

Рецепт Coca-Cola продали за $550

Рецепт Coca-Cola продали за $550
Coca-Cola зараз є одним із найпопулярніших безалкогольних напоїв світуФОТО: konkurent.in.ua

31 січня 1893-го в Патентному бюро Сполучених Штатів Америки зареєстрували торгову марку Coca-Cola.

Цей напій як лікувальний створив 1886 року доктор Джон Пембертон з Атланти. Після поранення на війні він мав залежність до знеболювального. У пошуках ліків від цієї залежності Пембертон почав експериментувати з препаратами на основі листя коки. Створив напій ніби від депресії, наркоманії, алкоголізму.

1886-го у штаті Джорджия прийняли законодавство, що обмежило вживання алкоголю. Це змусило Джона Пембертона зайнятися розробкою безалкогольного варіанта напою. Але експерименти шляхом проб і помилок виявилися малоефективними. Пембертон звернувся по допомогу до аптекаря Вілліса Вінебла, щоб удосконалити рецепт напою. Найкращі результати отримали шляхом змішування сиропу на основі листя коки й горіхів кола з газованою водою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Coca-Cola почали випускати в новій тарі

Після смерті Пембертона його спадкоємці 1889-го за $550 продали формулу напою місцевому фармацевту Асі Ґріґґсу, який за три роки заснував компанію Coca-Cola. 2012-го Coca-Cola вартувала $9,8 млн. Сьогодні компанія продає 1,6 млрд порцій на день у 200 країнах світу.

Компанія Pepsi, крім напоїв, останнім часом зайнялася широким виготовленням різних закусок. Нещодавно їх технологи заявили про бажання використання в продукції білка, який отримують із черв'яків.

Фахівці проводять ряд дослідів на черв'яків. Примітно, що компанія Pepsi вирішила якомога більше використовувати у виробництві органічні компоненти, замінюючи ними різні консерванти.

Зараз ви читаєте новину «Рецепт Coca-Cola продали за $550». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути