Закарпаття дивує не лише розкішними краєвидами, яким може позаздрити весь світ, але й традиційною кухнею. У ній залишили свій відбиток не лише українці, але й угорці, чехи, румуни, роми, німці та євреї. Тож, подорожуючи цим краєм, можна отримати незабутні гастрономічні враження й спробувати безліч унікальних страв.
Бограч
Перше місце в рейтингу страв, які варто спробувати побувавши в Закарпатті, справедливо займає бограч - гуляш, приготований із кількох видів м'яса. Прийшов на сучасний стіл із зелених пасовиськ, де протягом багатьох століть його готували угорські пастухи. Рецепт класичного бограча з часом змінився, але незмінним правилом приготування залишається – м'ясо, спеції та казан.
Банош
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закарпатську торгоню натирають на тертці
Банош не менш популярна страва. За традицією, страву повинні готувати лише чоловіки й виключно на відкритому вогні. Згідно з легендами, перший банош приготував гуцул, коли в домі не залишилось ніякої їжі, окрім сметани й кукурудзяного борошна. Звали його Банош, звідти й виникла назва страви. Готується з кукурудзяного борошна, яке варять на вершках чи сметані. Заправляють шкварками та бринзою.
Рокот-крумплі
За складною назвою страви не ховається нічого екстраординарного. У перекладі з угорської означає "картопля, запечена шарами". Для страви картоплю спершу відварюють в мундирі, потім запікають в сметані разом із яйцями, ковбасками та сиром.
Грибна юшка
Якщо думаєте, що закарпатська грибна юшка нічим не відрізняється від звичайного супу - помиляєтеся. Секрет неперевершеного смаку цієї страви - білі гриби, зібрані в місцевих лісах та засмажка, яку готують з додаванням борошна.
Гомбовці
Гомбовці – кульки з дріжджового тіста з різноманітною, переважно фруктовою, начинкою. Їх подають на десерт разом зі сметаною, шоколадом або ягідними соусами.
Етнографиня та історикиня щороку проводить етнофестиваль-квест "Борщик у глиняному горщику". Він відбувається в селі Опішня на Полтавщині кожної 2-ї суботи серпня. Жінка закликає ділитися автентичними рецептами борщу, які передаються в родині з покоління в покоління.
Коментарі