Сьогодні відзначають Міжнародний день супу. Його вважають ознакою осілого та розміреного життя. Найбільші любителі супів - французи. В середні віки селяни їли страву двічі в день.
Gazeta.ua зібрала різновиди найцікавіших супів.
Буйабєс
Вперше його приготували рибалки з французького міста Марселя. Тривалий час буябес вважався дешевим супом із залишків риби. У наш час він може коштувати недешево. Вдома головне - зварити бульйон з безлічі видів морської риби, додати овочі, прянощі та подати з часниковим соусом та хрустким хлібом.
Вішісуаз
Він вигаданий у Франції. Підсмажену з картоплею цибулю-порей тушкують в курячому бульйоні, а потім блендером збивають з вершками в пюре. До столу подають холодним.
Мінестроне
Цей легкий суп був придуманий в Італії. Його компоненти - свіжі овочі, які попередньо обсмажуються, і овочевий бульйон. Іноді в мінестроне також додають рис. Ця страва гарно підходить для весняного меню.
Журек
Традиційно журек готували у Польщі напередодні Великодня з картоплею, овочами, грибами. Коли закінчувався пост, в суп додавали копченості та яйця.
Рибний чаудер
Суп з морепродуктів є традиційною і популярною американською стравою XVI століття. Готують з тріскою і картоплею.
Німецький суп піхельштайнер
Рагу Бісмарка, як ще називають цей суп, готується дуже густим і фактично може одночасно бути як першою, так і другою стравою. У нього додають практично все, що знайдеться в холодильнику. Але в першу чергу - ковбаски, сардельки, інші м'ясні продукти, а потім овочі, капусту, квасолю.
Іспанський гаспачо
Згідно з легендою, вперше його готували погоничі мулів із залишків продуктів. Для нього овочі, в першу чергу помідори, перетворюють в пюре. Туди ж додають огірки, солодкий перець, часник, цибулю, оливкову олію, оцет, сіль і прянощі. Гаспачо подають холодним і їдять найчастіше в спекотну погоду.
Азербайджанська довга
Її готують з кислого молока, рису або нуту і зелені. Потім додають вже готові м'ясні фрикадельки. Довгу можна їсти як в гарячому, так і в холодному вигляді.
Калакейтто з Фінляндії та Карелії
Друга назва - молочна уха. Готують з білої риби, молока або вершків. Сюди ж обов'язково додається борошно, що надає супу густоти.
Болгарський таратор
Холодний суп. Роблять з кислого молока, в яке додають нарізані огірки, волоські горіхи, часник, кріп, рослинну олію і спеції.
Холодник
Поширений в білоруській, польській, литовській, латиській кухнях. Його роблять з відвару буряка, овочів, відварених яєць, зелені і кефіру або сметани. Подається обов'язково холодним.
Грузинський харчо
Суп з яловичини, рису, волоськими горіхами і сухою подрібненою сливою чи кислим соусом ткемалі. Суп дуже пряний, гострий, з великою кількістю часнику і зелені. Набагато густіший, ніж інші супи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 кавових напоїв: користь, шкода та калорійність
В'єтнамський фо
Суп з локшиною, в який при сервіруванні додають яловичину або курятину, а іноді шматочки смаженої риби або рибні кульки. У першому випадку блюдо носить назву фо бо, у другому - фо га, а в третьому - фо ка.
Готуючи салат, можна експериментувати та комбінувати з безліччю улюблених інгредієнтів. До того ж, можна обрати сезонні складники, які будуть насичені поживними речовинами, а коштувати копійки, пише 24 канал.
У середньому салати мають 200 калорій в одній порції. Звичайно, якщо вони не приправлені щедро майонезом.
Коментарі