Ексклюзиви
Понеділок, 26 січня 2009 16:50

Бідні відчувають кризу гостріше

 

Науковий директор Центру соціальних експертиз Інституту соціології Юрій Саєнко, 72 роки, зауважує, що від соціально-економічних криз найперше страждають бідні. Оскільки в Україні 70% громадян можна віднести до незаможних, то й наслідки кризи відчуваються гостріше, ніж у розвинених країнах.

— Там зараз люди тримаються краще, бо основу суспільства складають громадяни із середнім достатком, — каже соціолог. — На українцях же погіршення ситуації позначається більше.

До того ж економічну кризу в Україні поглиблює політична. А влада замість формування консолідованої позиції з покращання ситуації загрузла в політичній боротьбі. Це додає громадянам песимізму.

— Держава має виробити стратегію, спрямовану на соціальний захист звільнених людей. А також на підтримку малого бізнесу, бо він швидше пристосовується до нових умов, — зазначає Саєнко. — Слід зменшити податки й адміністративні бар"єри, полегшити доступ підприємців до фінансових ресурсів. Пересічним громадянам раджу не панікувати, переглянути свої витрати і триматися. Щоб вижити, треба бути оптимістом.

Зараз ви читаєте новину «Бідні відчувають кризу гостріше». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5213
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода