В області бракує понад 30 сільських дільничних міліціонерів. У Канівському районі замість 13 дільничних працюють дев'ятеро. Кожен обслуговує 5-7 тис. людей у 10-12 селах. Це вдвічі більше за норму.
У вівторок о 10.30 у Канівському міськрайвідділі біля чергового пункту жінка, років 40, у чорній куртці чекає дільничного 25-річного Сергія Тікунова. Він має найбільшу дільницю в районі — 17 сіл.
— Учора нам переказали люди, щоб приїхали із сином, — мати показує на 18-річного хлопця. — Сусід на нього ніби написав заяву.
Близько 12.00 дільничний приїжджає у відділ на власній білій "дев'ятці". Жінку із сином відпускає, бо заяви не було. Із собою привозить із Степанців 35-річного Олега Орлова. На того заявили літні батьки. Він їх побив.
— Другий раз із хлопцями вип'ю. Прийшов додому, мама каже, нашо ти напився, — розповідає Орлов. — Я почав пити після армії. Їздив до знахарок, кажуть, пороблено на сім'ю.
Заходять до кабінету дільничного.
— Треба на лікування їхати, а не до знахарок. До білочки дойшло. З ножем колись кидався на батька, що ледве встиг відхилитися. Учора мати розповідала, що ти п'яний лежав біля магазину. Хоче відправити тебе на лікування. Звернулася до міліції, щоб допомогли, — каже дільничний, оформляючи протокол у суд.
Ідуть до машини. Орлов у шитих валянках намагається йти з дільничним у ногу. У суді близько години чекають, доки призначать суддю.
— Присідайте, та ні не Орлов. Перед судом маєш стояти, — каже суддя 55-річний Степан Русаков.
— "Штовхнув батька, який упав на диван. Мати почала заступатися, просити мене заспокоїтися", — цитує протокол суддя. — Ну, це нормально?
— Нє, — опускає очі підсудний. — Більше ніколи таке не повториться.
— Штраф не буду давать, бо "труситимеш" батьків. Попрацюєш годин 30 на громадських роботах у сільській раді, — каже Русаков.
Після засідання близько 14.00 Сергій Тікунов виходить з Орловим на вулицю.
— Сходи в лікарню, перевірся. Твої ж друзі по випивці хворі на туберкульоз.
— Я здоровий, — каже Орлов і з постановою суду йде у бік автовокзалу.
Дільничний повертається на роботу. Дорогою встигає заїхати в гуртожиток, де винаймає одну кімнату. Взимку за неї платить понад 400 грн. Отримує близько 2 тис. грн зарплатні.
Із дев'яти сільських дільничних у районі лише один має власне житло, яке йому придбали батьки. Решта винаймають або живуть у родичів.
— Паливно-мастильними матеріалами допомагає міська і районна влада. Дали нам в оренду "славуту" і використовуємо транспорт райвідділу. Якщо службова машина на виїзді, то деякі дільничні їдуть своїм транспортом. Виїзди переважно здійснюють по двоє, дільниці яких розташовані поряд, — каже начальник райвідділу 35-річний Олександр Штейман. — Торік у нас було понад 5 тисяч звернень.
Коментарі