Із головою обласної ради 46-річним Володимиром Гресем зустрічаємося напередодні бюджетної сесії. У приймальні людно. До голови заходять депутати. Секретарка декого не пускає. У кабінеті на столі — ікона Трьох святих. За спиною на стіні — портрет Тараса Шевченка.
Володимире Анатолійовичу, які основні здобутки обласної влади торік?
— Уперше за історію до бюджетів усіх рівнів від підприємств Черкащини надійшла рекордна сума — два з половиною мільярди гривень. Бюджет перевиконали практично всі міста та райони області. На кінець осені область була в п"ятірці кращих за соціально-економічними показниками.
Які райони розвиваються найкраще?
— Практично всі добре. Непогано працюють Чорнобаївський район, Золотоніський, Корсунь-Шевченківський, Монастирищенський.
Якщо говорити про міста, то найкраще бюджет наповнюють Черкаси та Умань. Виходить на серйозні позиції Золотоноша. Незабаром там запрацює консервний завод, будується перший в Україні завод біоетанолу. Думаю, незабаром Золотоноша зможе підпирати Черкаси.
Які проекти були успішними 2007 року?
— Один із найуспішніших — це комбінат хлібопродуктів, що збудувала в Золотоніському районі фірма "Нібулон". Ініціатором був генеральний директор цієї фірми Олексій Вадатурський. Депутатський корпус підтримав ідею. Дали "зелену вулицю" у плані відведення земель.
Другий проект — черкаський автозавод "Богдан". Він обіцяє збільшити виробництво продукції утричі.
Які найболючіші проблеми в області?
— Обласна дитяча лікарня. Торік ми вклали в неї п"ять мільйонів гривень. Перед цим було виділено 30 мільйонів, а треба ще 60 (лікарню будують уже 20 років. — "ГПУ").
Проблемним є також ремонт мосту через Дніпро. Потребують добудови ряд шкіл. Наприклад, Драбівську школу почали будувати ще 1992-го. Треба, щоб запрацював музей на Чернечій горі в Каневі. На все потрібні кошти.
Часто виникають конфлікти на сесіях між депутатами?
— Є конфлікти політичні. Ми прекрасно бачимо, що відбувається в Києві, й дещо з цього переноситься до нашої зали. Однак гуртом вдається уникати мордобоїв (стукає по столу. — "ГПУ").
Конфлікти в основному стосуються того, куди спрямувати кошти. Наприклад, управління охорони здоров"я просить направити на онкодиспансер. А хтось із депутатів — на школу в Драбові. І кожен зі свого боку правий.
Де ви провели свята? Яке свято найулюбленіше?
— Новий рік. Його ми практично щороку святкуємо вдома з друзями, з якими товаришуємо понад 20 років. Як прокинулися першого числа, відразу поїхали в Карпати. Там десь кілометрів за 60 від Чернівців є село Мигове. Друзі мають там невеличкий гірськолижний курорт. Із дитинства оце вперше став на лижі з інструктором.
Ви з Миколою Томенком часто берете участь у спортивних заходах. Займаєтеся спортом?
— Непогано колись грав у футбол. Зараз трохи граю у волейбол. Більш-менш катаюся на ковзанах. Спробував себе в лижному спорті. Без сторонньої допомоги вже можу з"їхати з гірки. Хотілося б мати більше вільного часу. Я живу в Чорнобаї, додому приїжджаю пізно. Басейн уже закритий. Хіба що у вихідні можна поплавати.
Машину самі водите?
— На роботі є водій. Але буває, сам воджу. За кермом можна відпочити.
У нас є сімейна машина "субару". Але на ній більше дружина їздить. А на роботі — "Тойота-Камрі".
Хто голова у вашій родині?
— У нас, як і в кожній українській сім"ї, є голова. Але шия це шия. То шия в нас дружина. Жінка Світлана займається бізнесом, спортивним обладнанням.
У вас є домашні тварини?
— Є вівчарка Кай. Коли п"ять років тому поселилися в будинку, купив її у клубі собаківництва в Черкасах. Недешево на той час. Зараз де шия, там і собака.
Чи хотіли б, щоб ваш син займався політикою?
— Ні-ні. Син у Києві в солідній фірмі менеджером працює. Хай краще бізнесом займається. Це чистіша сфера.
1962 — Володимир Гресь народився в селі Токи Підволочиського району Тернопільської області
1981 — одружився з одногрупницею Світланою
1982 — народився син Сергій
1983 — закінчив економічний факультет Київського торговельно-економічного інституту за спеціальністю "Бухгалтерський облік та аналіз господарської діяльності". Переїхав до Чорнобая
1984–1985 — служив у підрозділах цивільної оборони на Харківщині
1986 — став директором Чорнобаївського об"єднання підприємств громадського харчування
1996–2005 — директор спільного українсько-польського підприємства "Веста"
2002 — у Чорнобаї добудував одноповерховий будинок із мансардою
2005–2006 — голова Чорнобаївської райдержадміністрації
2006, квітень — обраний головою облради
Коментарі