19 січня на Водохреще о 10.00 в урочищі Долинка поблизу Христинівки збираються близько сотні охочих освятити воду та скупатися в ополонці. Обряд проводять священики Київського та Московського патріархатів.
На лід виходять тільки священики. Христинівці та гості міста стоять на містках навколо ополонки. Серед вірян — міський голова Микола Наконечний, 48 років.
— Тут є представники обох патріархатів. Ми ніколи не ворогували, нам немає чого ділити. Молитися потрібно разом. Ми зібралися тут саме для цього. Для молитви і для освячення води. Нас запросив Микола Петрович, ми вдячні йому за таку можливість, що люди разом, об'єднані, мирно святкують, немає вражди. Так і має відбуватися свято, — розповідає благочинний Христинівського району протоієрей Василь Миханчук, 38 років.
Отець Геннадій, 35 років, із Київського патріархату, говорить, що це не перший захід, в якому беруть участь священики різних конфесій:
— Минулоріч ми вже проводили подібний обряд. Хоч і був тріскучий мороз, усі прихожани наших церков прийшли в Долинку, щоб освятити воду. Подивіться, між людьми немає зла.
Микола Наконечний говорить, що об'єднувати країну і церкву потрібно починати з малої батьківщини.
— Ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб Христинівка не зупинялася на місці, щоб наше місто постійно і впевнено рухалося вперед. Від маленьких міст іде все українське. На христинівській землі брали свій початок Мономахи. Наша земля — це козацька земля, земля Гонти. Своїм прикладом, коли обряд освячення води проводять два священики з церков різних конфесій, закликаємо до єдності та братання всього народу, — каже Микола Петрович.
Після освячення води місцеві беруть участь у фестивалі борщу. Його вже втретє привіз у Христинівку Юрась Красюк. Цьогоріч борщу зварили 100 л і стільки ж козацької каші. Готують за фірмовим рецептом кухарі ресторанного комплексу "Карасі" Надії Яковенко.
— Це особливий рецепт, у цьому борщі є все, — розповідає Надія Яковенко, 50 років. — Готувати почали о сьомій ранку, додавали і затірку, і пшоно, і насіння кропу. Секрет у тому, що борщ має вимліти.
— Ми вже втретє в Христинівці, — говорить організатор фестивалю Юрась Красюк, 41 рік. — Нам приємно, що ми полюбилися христинівцям. Що нас тут люблять і чекають, відчуваємо щоразу.
Борщ і кашу роздають безкоштовно всім охочим. Присутні дякують за організацію дійства міському голові Миколі Наконечному та Олексію Панському, власникові розважального комплексу "Карасі".
— Борщ смачний, не знаю чи від того, що на природі чи через унікальний рецепт, — розповідає місцева Ірина Поліщук, 34 роки. — Ми прийшли на свято всією родиною. Чоловік і син стрибали в ополонку. Я не ризикнула, хоча купальник брала. Свято вийшло на "ура".
Коментарі