— Ми тут по 10–15 років торгуємо. В усіх діти є, — розказує жашківчанка 28-річна Наталія. Вона торгує на узбіччі автотраси Київ–Одеса.
27 липня о 17.30 на 148-му кілометрі траси Київ–Одеса зібралися торговці з Жашкова. Вони працюють у так званих павільйонах-курниках. Усіх попередили, що їхні торгові місця демонтують.
— Два роки нам обіцяли землю біля траси, базар благоустроїти, а нічого нема, — скаржиться Олена, 35 років. Називати прізвище боїться. — Землю віддали під ресторан "Козачок". А ми як стояли під трасою, так і стоїмо. Тільки ганяють через день. Як не пожежники приїздять, то налогова, міліція, даїшники. А де нам працювати? Кажуть — ставайте в Жашкові на базарі, але хто ж купуватиме там каву, борщ і біляші? Нас тут сто чоловік. Як усі вийдуть на базар, що це буде? Та й хто з траси їхатиме шукати базар у Жашкові, щоб кави випити?
— Перший раз сюди вийшла, коли зарплату на заводі перестали давати, — каже Валентина Григорівна, 52 роки. — Встаю в чотири ранку, щоб біляшів нажарити. Просили районну владу — дайте нам землю! Але ніхто не реагує на звернення. Я шукала іншу роботу. Прибиральницею беруть на 350 гривень.
Голова Жашківської РДА 51-річна Катерина Радзівіл, запевняє, що торговцям запропонували місця на міському ринку:
— Жодний із цих продавців не зареєстрований. Вони не сплачують податків до міського бюджету. Дозволів від санстанції продавці теж не мають.
Встаю в чотири ранку, щоб біляшів нажарити
За інформацією ДАІ, за час існування стихійного ринку на узбіччі автодороги Київ–Одеса в аваріях на цій ділянці траси загинули 16 осіб.
До суду проти торговців із траси позивалося підприємство Черкасиавтодор.
— Суд ми виграли, тоді базарники подали на апеляцію, але оскаржити рішення їм не вдалося. Тому ми зараз і демонтуємо ці дерев"яні палатки, — каже 50-річний Олександр Приходько з Чекасиавтодору. — Це дорога державного значення, і вона має відповідати своєму статусу.
Близько 18.00 під"їжджають вантажівки та крани. Їх охороняють 120 міліціонерів. Торговці намагаються перекрити трасу. Дехто з продавців вилазять на дах наметів, коли їх уже чіпляють крани. За дві години всі павільйони на 148-му кілометрі демонтують. До 22.00 техніка і правоохоронці переміщаються на 144-й кілометр, щоб розібрати намети там. Роботу закінчують близько сьомої ранку.
Коментарі
4