Черкаська міліція затримала сільського голову Геронимівки 58-річного Олега Рибака. Йому інкримінують отримання 100 тис. грн і $10 тис. хабара. За ці гроші сільський голова обіцяв посприяти підприємцеві в отриманні 0,21 га землі під забудову. Правоохоронці кажуть, що затримали чиновника "на гарячому".
Геронимівка — за 3 км від Черкас. Відразу за дорожнім вказівником починається район новобудов. Дво- і триповерхові котеджі обгороджені високими парканами. Подекуди будинки обсаджені молодими деревами. Кілька ділянок не забудовані. Відразу за ними — сосновий ліс. За лісом є село Дахнівка й Дніпро. З іншого боку — тепличний комбінат.
Виходжу в центрі села. Навпроти зупинки — одноповерхова будівля сільської ради. При вході — кабінет голови. Двері зачинені.
— Що ви хотіли? — запитує жінка із сусіднього кабінету.
Кажу, що шукаю сільського голову.
— Його нема. Коли буде, не знаю.
Надворі біля дверей розмовляють двоє чоловіків.
— Не можна було так безбожно робити, — говорить один. — Треба було ці гроші на дитячий будинок передати від гріха подалі.
Його гукають із сільради. Він тисне руку співрозмовникові.
— Ет, даром приїхав, — каже другий років 70. Називається Григорієм Івановичем. — Олег Дмитрович запросив мене із Черкас. Просив привести в порядок стадіон. Я працював за угодою. Потім розрахувався, бо так склалися обставини. Тепер приїхав гроші отримати. А тут така новина. Грошей заробив небагато, пару тисяч. Тепер не знаю, як їх забрати. Дзвоню йому на мобільний. Поза зоною.
Розповідає, як багато зробив голова за півроку.
— Він був головою села у 2002–2006 роках. Потім програв вибори. А тепер знову обрали. Його попередник усе запустив. А цей зразу взявся до роботи. Зробив базар, автобусні зупинки. Хотів будувати нову сільраду. А що зі стадіоном зробив. Під газоном вмонтували п'ять водяних гармат для поливу, викопали свердловину. Купив газонокосарки, змонтував німецький тренажерний майданчик. На кожному матчі був аншлаг. Правда, дерев'яні лавки час від часу відкручували й крали. Я два місяці сидів на стадіоні безвиїзно. А як розрахувався, почали красти. Його хата — по тій вулиці біля лісу.
Йду у вказаному напрямку. Праворуч — новобудови. За дитячим садком — поворот наліво. Бачу трьох дівчат, що граються в класики.
— Ось будинок сільського голови, — показують. — Але дяді Олега вдома нема. Де він, не знаємо. Він хороший дядько. На нас ніколи не сварився.
За залізним кованим парканом — обкладена плиткою хата з "ламаним" верхом. Такі будували у 1970–1980 роках. На гаражі — дві телевізійні антени. На вулиці ця хата — не найкраща.
— Тут забор дорогий. Один проліт з підмурком — тисячі 2–3, — каже велосипедист середніх років. Відмовляється назватися. — Ворота, щитай, тисячі 4 будуть. Але тут крутіші будуються. Олег розведений. Дочка в селі живе, а син десь не тут.
Перед тим, як обрали, Олег Рибак очолював один із підрозділів податкової міліції в Черкасах.
У черкаських агентствах нерухомості пропонують на продаж кілька ділянок у Геронимівці. За найдорожчу біля стадіону просять $22 тис. У районі тепличного комбінату за 9 соток хочуть $15 тис.
Коментарі
3