Ексклюзиви
Четвер, 19 лютого 2009 20:12

Російську селітру купувати вигідніше

— Сільське господарство здатне витягнути нас усіх із кризи, — каже голова черкаської обласної Асоціації фермерів 46-річний Сергій Стецюк. — Зараз на ринку склалася дуже сприятлива ситуація: через посуху втратили частково або повністю урожай Австралія, Аргентина й Бразилія. Вони навряд чи щось експортуватимуть. Тому вже відкрилися зовнішні ринки й від цього наші селяни тільки виграють.

Падіння гривні цьому не завадить?

— Навпаки. Реальним став експорт, тому ціни на зерно зросли. Ця тенденція повинна зберегтися.

А чи буде що експортувати? Які запаси зерна в черкаських селян?

— Зерно ще є. Продавати нам буде що.

Що варто сіяти в цьому році?

— Перш за все ріпак, сою і кукурудзу. На них завжди стабільний попит. Матимуть вигоду ті, хто посіє ячмінь і пшеницю.

Якої допомоги чекаєте від держави?

— Уже зараз сільське господарство дає 20% ВВП. Воно кооперує біля себе принаймні ще п"ять галузей. Уряд міг би допомогти дешевим пальним і міндобривами. Однак селітра в українських хіміків зараз коштує 2200 гривень за тонну. Це вже межа, дорожче не буде. Росія за ту ж селітру з розмитненням і доставкою просить 1800 гривень. От вам і нові ціни на газ!

Поки що селянам допомоги не видно.

— Наскільки мені відомо, головною умовою рефінансування банків, які зараз у кризі, є кредитування сільського господарства. Тобто держава дає гроші банкам, а ті кредитують сільське господарство. Це вдалий хід. Але зараз кредитів майже не дають. Якщо ситуація поправиться, то відсоткова ставка буде на рівні 20–25 відсотків.

Зараз ви читаєте новину «Російську селітру купувати вигідніше». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 764
Голосування Чому "Динамо" вилетіло з Ліги чемпіонів?
  • 1) слабкий тренер
  • 2) Суркіси - вчорашній день футболу
  • 3) нефарт
Переглянути
Погода