1 травня відкрив сезон уманський парк "Софіївка". Він входить до програми відродження пам"яток "Золота підкова Черкащини". "ГПУ" запитала про враження від парку перших відвідувачів.
Традиційно, найбільше туристів у вихідні. І хоча в суботу 2 травня йшов дощ, вже об 11.00 біля входу стояв великий натовп. Люди купують квитки та целофанові плащі-накидки.
Подружжя хмельничан 25-річних Тетяни й Олександра Козлових приїхали до "Софіївки", коли дізналися, що парк увійшов до рейтингу "Сім чудес України".
— Вразила масштабність цього проекту (парку. — "ГПУ"), — каже Олександр. — Альтанки, гроти нагадують Царське село. Гарно. Коли таку красу створює природа — це одне, а люди — вражає... — захоплюються. — Добратися до парку з вінницької траси було нелегко. Там майже немає дороговказів, тому довго блукали містом. А якість доріг узагалі потребує окремої розмови. Покриття погане.
Ольга Резник із Харкова приїхала в парк із чоловіком та двома дітьми. Готель почали шукати за два тижні, але місць не було. Поселилися в готелі за кілька кілометрів від міста.
Кияни 28-річні Ірина й Андрій Яремки теж не змогли поселитися в центрі міста. Зупинилися в готелі "Шинок на околиці". Платять 150 грн. Умови їм подобаються. У готелі є ресторан, більярд, сауна. Готують смачно. Кажуть, на 70–100 грн можна добре поїсти.
— Склалося враження, що потрапили в дитинство, — ділиться враженнями від тихих вулиць Умані чоловік. — Тут ще радянські назви вулиць, площ. Мені здається, що їх давно вже треба змінити на ті, що більше б підкреслювали історію самого міста. Були на екскурсії в хасидському кварталі. Були в шоці від їх мечеті, бо вона нагадує торговельний центр. Наступну подорож плануємо до Канева. Туди з Києва приїдемо на екскурсійному кораблі.
Біля амстердамського шлюзу — найлюдніше. Тут стомлені туристи можуть перекусити, випити чаю, купити сувеніри, покататися на човнах. По 40 хв. стоять у черзі, щоб проплисти підземною річкою. Платять 20 грн.
— Парк без сумніву прекрасний. Правда, Софіївські Єлисейські поля мало нагадують справжні, але все одно, — зазначає Ірина Яремко. — Не сподобалося, що біля підземного озера черга. Через це ми не змогли проплисти річкою. Було б добре пустити ще один човен, щоб трохи розвантажити чергу.
Подружжю не до вподоби сувенірні ятки:
— Звичайний базар, а мали б вписуватися в атмосферу парку. Наприклад, у Пирогові (Музей народної архітектури та побуту під Києвом. — "ГПУ") такі ятки зроблені з дерева або розташовані на зрубах. Виглядає пристойно. Тобто не завадила б стилізація лотків. Парк немаленький, у кількох місцях продаються хот-доги, бутерброди та напої. Здається, краще було б замість них створити кілька затишних стилізованих кафе, де люди могли б перекусити чи просто попити кави в гарній атмосфері. Кафе потрібні й самому місту. Добре, якби тут було більше готелів, ресторанів і закладів швидкого харчування.
Можна замовити екскурсію іспанською та французькою
Уманчани радять гуляти парком у будні, коли менше людей.
Парк працює щодня з 9.00 до 18.00 вечора. Вхід — 12 грн. Можна замовити екскурсію англійською, німецькою, польською, іспанською та французькою.
Коментарі