— У Черкасах попит на "екстремальних" тварин і корм для них зріс у рази. Утричі більше замовляють, ніж минулого року, — каже 22-річний Ілля Ястреб, продавець зоомагазину "Леопольд", що біля пл. Богдана Хмельницького в обласному центрі.
— Для пітонів замовляють мишей і морських свинок, для отруйних павуків — коників і сушених черв'яків. Деякі хочуть купити екзотичних птахів. Якось приходила бабця й просила папугу тукан токко. А в нього дзьоб, як у мене рука. Кажу, він своїм дзьобом вам усі пальці покалічить. Я вже не кажу про охочих придбати єнотовидного собаку чи тхора. Таких у місті десятки.
У черкаському зоопарку павука чи ящірку можна придбати за 100–200 грн.
— До людей, які мають таке захоплення, ставлюся нормально, — говорить директор зоопарку 48-річний Євген Ван. — Кажу тільки, щоб з отруйними павуками були обережні.
Найнебезпечнішою твариною в колекції черкаського зоопарку називає габонську гадюку.
— Якщо не надати термінову медичну допомогу, смерть настає за 15–20 хвилин.
Підходимо до вольєра. Перші півхвилини не можу її знайти. Потім помічаю трохи темнішу за підлогу луску рептилії.
— Змія завтовшки як людська рука. Може мати до 1 метра 80 сантиметрів завдовжки. Сама ніколи агресії не проявляє. Може вкусити, якщо її раптово взяти чи ударити.
Друге місце серед небезпечних тварин Євген Ван відводить йорданському скорпіону.
— Ось він, — бере невелику скляну коробочку. Сірий скорпіон нервово бігає по її дну. — Якщо зараз, не дай Боже, встромлю туди руку, то в кращому випадку лише "швидка" зможе мене врятувати. Після укусу йорданського скорпіона без медичної допомоги людина здатна прожити щонайбільше добу. Або ж декілька годин. Тут усе залежить від індивідуальних особливостей.
Коментарі