"Отак і святкуватимемо, при свічках. Ялинку прикрасимо. Правда, гірлянди не запалимо. Хоча діти люблять, коли вогники миготять", — каже 29-річна Ольга Меженна з Умані. На руках тримає 9-місячну доньку Надію. Поруч син Михайло, 4 роки, грається машинкою.
Ділянку під забудову по вул. Східна сім"я отримала 2005 року. Одразу взялися зводити будинок.
— Спочатку жили з чоловіком і дітьми у моєї матері, потім знімали квартиру, — розповідає. — Три місяці тому заселилися у власний дім. Але на нашу вулицю електролінію так і не провели. Обіцяли до кінця цього року. Але постійно відкладають. Тепер кажуть, що гроші будуть у січні і до березня буде світло. Без електрики наш будинок та чотири сусідських. Темніє рано. На вечір йде по дві свічки. Воду гріємо на газу. Маємо балон, його заправляємо. Перемо вручну. Діти малі — то прати часто доводиться. Маємо машину пральну, але без електрики нею не скористатися. Зранку ні дітей у садочок зібрати нормально не можна, ні чоловіка на роботу. Прасувати — то взагалі проблема.
Михайло скаржиться, що мусить рано лягати спати:
Маємо власний дім, а вимушені платити за чужий
— Як прийду з садочка, вже темніє. Не можна гратися, бо темно і читати казки не можна. Мультики і "Кармеліту" дивлюся в бабуні.
Сусідка Меженних Ганна Наливайко найняла з сім"єю квартиру:
— Маємо власний дім, а вимушені платити за чужий. Почалися морози, а в нас опалення електричне. Так спішили до холодів зробити ремонт. Усе готове. Провели головну лінію електропередач, а нашу гілку від неї й не починали вести. На вулиці деякі люди збудувалися, і до морозів жили в будинках. Але тепер виїхали по квартирах, бо холодно.
32-річна Світлана Козачук із Тального з донькою Оксаною, 10 років, третій рік зустрічає Новий рік без тепла в квартирі.
— 2006-го тальнівська тепломережа відрізала нас від тепла, — каже Світлана. — Більшість мешканців повстановлювали індивідуальне опалення. Тепловикам стало невигідно опалювати будинок.
Двокімнатна квартира Козачук розміщена на третьому поверсі, не кутова. У грудні найнижча температура була 14°С.
— Сусіди топлять, підлога тепла та й калорифером підтоплюю. У найлютіші морози одягнутими спати лягали. Ото й увесь холод.
Жінка працює в бюджетній організації:
— Заробляю з усіма доплатами 1400 гривень. Дитина росте, купити всього треба. Опалення обійдеться в 7 тисяч. Навряд чи наскладаю. На Новий рік посидимо з Оксанкою за столом та й спати полягаємо. Холодно точно не буде. Кажуть, буде невеличкий морозець, а ми тут і при 20-градусному морозі не дуже мерзли.
160 сімей живуть без каналізації
Комунальники Черкас цьогоріч встановили на каналізаційних системах боржників 230 заглушок. 70 сімей уже розрахувалися за комунальні послуги.
— Залишилися 160, — каже головний інженер "Черкасиводоканалу" Григорій Руденко, 60 років. — Частина з тих, що не платять, не живуть у помешканнях. Інші або пропихають заглушки, або ходять у туалет і по воду до знайомих, сусідів. Але з часом всі прийдуть до нас. Взагалі з введенням практики заглушок ми практично не маємо поточних боргів. У листопаді нарахували абонентам за воду й відведення 4 мільйони 200 тисяч, скільки і сплатили.
Коментарі