17 серпня на святі вареника в селі Мала Севастянівка на Христинівщині частували варениками із сиром, картоплею, капустою, гречкою, шкварками, м"ясом, печінкою, паштетом, лівером, вишнями, полуницею, яблуками, сливами, персиками та вареницями із часником.
— Свято проводимо вдруге, — розповідає організатор Валерій Костюк, 50 років. До свого комплексу "Корчма" вперше запросив минулого літа. — Цього року гостей більше. Окрім вареників, учасники приготували ще й інші українські страви: пиріжки, деруни, домашню ковбасу, м"ясо та пекли паляниці.
Близько сьомої вечора поблизу "Корчми", розташованої біля сільського ставу, припаркувалися десятки легковиків та чотири вантажівки далекобійників. Кілька сотень людей в українських костюмах чекають на початок свята.
— Я приїхав на вареники з Умані. Від друга дізнався, що тут буде свято вареника — визвав таксі і приїхав, — каже 24-річний Сергій Марченко. — Заплатив за дорогу 60 гривень. Та не шкодую. Кажуть, буде весело.
Понад 20 господинь в українському вбранні розкладають страви на семи дерев"яних столах, засланих скатертинами та вишитими рушниками. Прикрашають барвінком, горобиною, м"ятою.
— Вирішили, окрім традиційних вареників із сиром та картоплею, зробити різнокольорові — для дітей. Наприклад, вареники з персиками — жовтого кольору, із вишнями — червоного, із м"ясом та шпинатом — зеленого, — каже шеф-повар ресторану "Дача" із села Кочубіївка, що на Уманщині. Жінка працює в ресторані майже три роки. Каже, що вареники — популярна страва. — Діти люблять, коли страви яскраві, тому залюбки ласуватимуть нашими варениками.
55-річна Валентина Білоброва із чоловіком Віктором та 8-річною онукою Олександрою привезли сирі вареники. Варили їх на газовому пальнику біля столу.
— Продукти привезли із собою, навіть воду. Вареники найкраще смакують гарячими. Тому вирішили готувати їх на місці. Треба було ще й тісто тут місити й ліпити, — каже Валентина. Білоброви мають у селі Сичівка Христинівського району готель-бар "Городок".
— Скуштуйте наших вареників, — припрошує Олександра Білоброва. — Обов"язково спробуйте вареники із солоним сиром та шкварками. Їх готувала бабуся за старовинним рецептом.
Члени журі обходили столи, куштували вареники, запивали хлібним квасом. Потім оголошували переможців у кожній номінації. Окрім традиційних — за найбільший та найсмачніший вареник і найкраще оформлення столу — давали нагороди за найкращий асортимент та оригінальну начинку. Відзначили майже 20 номінантів.
Серед учасників обирали королеву та короля. Королевою стала наймолодша учасниця — Олександра Білоброва. Вона читала вірші про вареники. Королем обрали Бориса Грабовенка, 67 років. Переможцям одягли корони з варениками.
Увесь вечір лунали українські пісні. Святкували до ночі. Для молоді влаштували дискотеку.
Коментарі
1