— Уявіть: вриваються люди в масках з автоматами і наказують усім стояти, — згадує інспекторка відділу кадрів Уманського лікеро-горілчаного заводу Валентина Сліпченко, 55 років. — Потім почали відкривати двері в кожне приміщення. Якщо там були люди — наказували вийти у коридор.
18 лютого близько десятої ранку на територію заводу зайшли 25 людей. Пізніше з"ясувалося, що це працівники податкової інспекції Житомира.
— Мені сказали не рухатися, — веде далі Сліпченко. — Обшукали всі шухляди. Забрали навіть список днів народжень колег. Нікому не дозволяли відповідати на телефонні дзвінки й виходити без дозволу.
— Була постанова на обшук офісно-складських приміщень. Але його мали провести ще в квітні минулого року, — розповідає директор підприємства 50-річний Микола Сухий. — Чому перевіряли зараз — не знаю. До мене в кабінет зайшли зразу шість чоловік. Показали рішення суду, де було вказано, що перевірка ведеться згідно з оперативними даними. Причина — підозра на фальсифікат. Перевіряючі звірили з документацією залишки спирту та продукції. Зауважень не було.
Обшук тривав із 10-ї до 19 години. Вилучили документи, комп"ютери.
— Забрали навіть план ремонту обладнання та паспорти на нього, — дивується Сухий. — Без комп"ютерів нормально працювати ми не можемо. Завтра відгрузка до Абхазії, а документації немає.
Директор заводу не розуміє, навіщо податківці ввірвалися на підприємство зі зброєю.
— Ми — державне підприємство. Який міг бути опір? Поставили варту навіть біля простих працівників. У нас основний контингент — жінки, вони сильно перелякались. Уже написали скаргу на дії податківців. Вважаємо, вриватися з автоматами у них не було підстав. Зазвичай уповноважені органи просто приходять, показують постанову і перевіряють.
На підприємстві припускають: обшук замовили конкуренти.
— Масово пішли перевірки заводів, які випускають продукцію під однією торговою маркою, — кажуть працівники.
Коментарі