"Буває, дивишся, йде жінка – гарне пальто, модні чобітки, а на голові щось не виразне, якась плетена шапочка", - розказує етнолог Оксана Косміна під час презентації власної книги "Традиційне вбрання українців. Том ІІ. Полісся. Карпати".
Ідея адаптувати стародавній одяг зявилася у етнолога під час відвідування Стамбулу.
"Для тих жінок, що хочуть вигляди модно, і в той же час дотримуватися релігійних канонів, є готові набори з хустки і спеціальної підкладки. Подумала, чому б і в нас таке не зробити.
В традиційному головному уборі завжди була основа, яка тримала форму – очіпок. Його потрібно виготовляти на замовлення. Набагато простіше використовувати туристичну бандану.
Вона з легкого синтетичного матерілу. Якщо скрутити у декілька шарів, то вийде основа, на яку уже можна в'язати шарф, - згортає у джгут, одягає на голову дівчині, яка погодилася на роль моделі, – це буде основа. Зверху можна пов'язати шаль чи хустку.
"Головне, підібрати колір, що личитиме вам. Тепер уже не так важливо сховати усе волося, тому декілька кучерів чи красиве пасмо можна залишити. А згідно традиційних вірувань нашого народу, волосся має надзвичайно велику силу, перш за все сексуальну. І жінка могла показувати волосся лише своєму чоловікові, і лише в хаті".
Також у якості очіпка можна вирористовувати легеньку шапочку або трикотажний пасок.
Коментарі
4