Ексклюзивы
четверг, 14 мая 2015 16:09
Віталій Жежера
Віталій Жежера
Віталій Жежера

Прощання

Завжди хочеться зробити необтяжливим прощання з тим місцем, яке ти на якийсь час обжив, і от мусиш покидати. Сам процес обживання щасливий — аби не оте прощання.

Цієї весни, днів десять, від початку до середини травня, я жив на клаптику землі площею не більше гектара. Лагодив огорожу, щоб не ходили чужі корови, прибирав гілля, зламане бурею, косив у саду. Весною природа живе швидко, все міняється на очах, це тривожить, аж хочеться "підібрати ногу" — як у ротній колоні на марші. Увійти в цей ритм легко, бо косити траву — діло повільне, й ти можеш бачити те, що не видно на інших швидкостях. Скажімо, як квіти васильків змінюють колір з небесного на попелястий, коли виходять з тіні на сонце. Ти бачиш петляння хруща, підкрилки якого в польоті прозоро-бронзові, як листок волоського горіха тепер, коли він ще не зелений, а такого, як гречаний мед, кольору. Косиш так, щоб джмелі встигли перелетіти на ще не скошені квітки, а доки перелетять — озираєшся на покрівлю хліва, по якій чубатий одуд іде пішки до свого гнізда. Доки докосиш до краю — рожеві пуп'янки яблуні стануть квітками. Тобто, щоб побачити все, що швидко змінюється — просто треба бути тут, і все.

А найважче все-таки потім, коли доведеться покинути це місце й маленький автобус повезе тебе звідси. Той відрізок хочеться пропустити або прожити легко, що мені на цей раз і вдалося — може, завдяки одній обставині: на трасі, що веде з Гадяча, ближче до Лохвиці, почався дрібний, але густий дощик. Ми проїхали крізь нього (може, півтора десятка кілометрів) за кілька хвилин, тут ніби час і простір були співмірні й легко видимі, і проїзд крізь цей дощ зробив прощання саме таким, як хотілось. Дощик перестав іти перед розвилкою на роменській дорозі, де ще недавно стояв армійський блокпост, поставлений там минулої весни.

Сейчас вы читаете новость «Прощання». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Погода