— Нецікаво працювати — літо! Земля ще тепла, — розводить руками лікар-терапевт Богомаз. — Ось почнеться осінь, потягнуться алкаші з простудами, студенти і невірні чоловіки. Таких історій наслухаєшся — хто, з ким і під якою лавкою заснув.
Зараз до нього ходять переважно бабусі з дідусями. Лікар оглядає і вислуховує їх з 8.00 до 13.00. Нудно.
Щоб обслуговуватися у столичній поліклініці, сплачую благодійний внесок на розвиток медицини. Начмед циркулем на карті вимірює, чи належить будинок, у якому живу, до компетенції його поліклініки. Може мені ближче ходити до сусідньої? Але все збігається. Нести гроші у ще одну лікарню не доведеться.
Нести гроші у ще одну лікарню не доведеться
У черзі до терапевта я остання. Температурю і покашлюю. Заходжу до кабінету з важкою головою. Лікар Богомаз щось пише в картках. Медсестра пиляє нігті. На мене не реагують. Уже майже 13.00.
— Кхм… Я маю температуру, — починаю сама.
— А мені-то що? — терапевт від писанини не відволікається. — Я, як під ковдрою полежу, теж температурю. Або як борщу гарячого поїм. Чи на дівчат симпатичних надивлюся.
— …і головний біль.
— І в мене голова болить, то може ми з вами вчора на одному весіллі гуляли?
— Ще горло болить.
— А мені душа за Україну. І за те, що молодість пройшла.
У лікаря очі побитої собаки. Він підводить їх на мене не вище рівня грудей. Просить відкрити рот, але зазирає у розріз блузки.
Дає градусник. Він зупиняється на позначці 37,8.
— То що ви хотіли? — нарешті серйознішає.
— Хочу довідку, — кажу.
— А я хочу ремонт у кабінеті, нові стільці й кондиціонер. А ще акваріум із рибками, щоб нерви заспокоював. Надю, а ти чого хотіла б? — це вже до медсестри. Але та далі пиляє нігті.
Не витримую і мовчки дістаю 50 гривень. На акваріум із рибками.
Він хрестить купюру, спльовує і кладе її під скатертину. Енергійно щось виводить у моїй амбулаторній картці. Інтерес до грудей втрачає.
Комментарии
35