Ексклюзивы
четверг, 21 декабря 2017 19:01

"Ната здесь живет, я ее жду. Видите - вазонок на окне!" - Ирина Викирчак финалист "Новеллы по-украински"

"Ната здесь живет, я ее жду. Видите - вазонок на окне!" - Ирина Викирчак финалист "Новеллы по-украински"

Публикуем произведение "Вазонок" финалиста конкурса "Новеллы по-украински" Ирины Викирчак про ее родные Залищики, Тернопольской области.
Полный текст новеллы:

Щур мружився проти сонця і прискіпливо вдивлявся в єдине вікно на рівні другого поверху на глухій, облізлій стіні старого особняка, що, насправді більше справляв враження аварійного, ніж жилого. А коли Ромко з Кольою наблизились, голосно вдав, ніби має дуже важливу бізнес–розмову по мобільному. Ясна річ, ніякого бізнесу він не мав. Так собі, бідолаха, місцевий божевільний, молодий хлопець.

Він завжди тут стоїть? – здивовано спитав Ромко. Минулого літа, як я приїжджав, тільки тут його і бачив. Ну і ше на базарі пару раз.

Шось нічьо не міняється в цих Заліщиках. Як п'ять років тому зразу після школи поїхав до предків в Канаду, так тут все і є. Слухай, а в тому будинку часом не Натка з Б–класу жила? Вроді як, тоже з мамкою звалила.

Чуєш, Щур, там ніхто не живе! Йди додому!

Щур спершу вдав, шо не почув, чи не втямив, що це до нього, скористався тайм–аутом, повільно так розвернувся і майже істерично вигукнув:

Живе! Ната живе! Я її чекаю. Бачте – вазонок на вікні! Бачте? Якби вона його не поливала, він би засох! Може, її зараз і нема, але вона приходе!

Останнє оте "еее" було неприємне, та ще й злилося із бамканням годинника на ратуші. Вірніше, не на ратуші, бо її як такої не було більше, "совєти демонтували", а на старому католицькому костелі. "Бам–бам–бам".

Третя година, – видихнувши, сказав Ромко і копнув камінчик, що покотився вниз вулицею. Ладно, пішли лазити. До Дністра ходи.

– Чуєш, старий, може скажемо йому нарешті, що вазонок насправді – пластиковий?

Произведение еще одного финалиста можно прочитать по ссылке.

16 декабря в киевском книжном магазине "Смолоскип" состоялось награждение конкурса "Новелла по-украински" от журнала "Країна". Проводится с 2013 года. В этом году действие произведения должны были происходить в современном украинском городе. Организаторы получили более 300 текстов. В финал прошли 15 авторов.

Сейчас вы читаете новость «"Ната здесь живет, я ее жду. Видите - вазонок на окне!" - Ирина Викирчак финалист "Новеллы по-украински"». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Голосов: 11426
Голосование Почему я не буду голосовать за Юлию Тимошенко на президентских выборах в 2019 году?
  • Она уже была во власти и показала все свои возможности
  • Стране нужен президент другого качества
  • Ни на каких выборах не поддерживал ни ее, ни партию "Батькивщина"
  • Еще не определился с кандидатом
  • Буду голосовать за Тимошенко
Просмотреть
Погода