Ексклюзивы
воскресенье, 26 ноября 2017 09:10
Анна Усік
Анна Усік
Анна Усік

Євробляхи

Раніше на сусідському подвір'ї гупали м'ячем. Грали двоє хлопців – у футболках "Шевченко" й "Роналдо". Тепер сусід пригнав із Польщі три авто: для себе, дружини й тестя. Найдорожчий – Mercedes – за $3 тис. Найдешевший – Lanos – за 500. Дружина господаря Леся працює прибиральницею в готелі. На роботу їздить у костюмі Adidas за кілька тисяч гривень. Власник автопарку Василь понад рік ганяє машини на "євробляхах".

Для товару в дворі місця бракує. Авторинок відкрив на вулиці. Сусіди дітей на дорогу випускати бояться. Покупці випробовують авто з Литви й Польщі. Розганяються, роблять круті повороти й гальмують так, що в повітрі ще довго стоїть запах горілих шин.

Недавно у Василя з'явився конкурент Андрій – з іншого кутка вулиці. Дядькові далеко за 50. Кілька років тому вийшов із колонії. Асортимент у нього солідніший. Приганяє авто з Німеччини. Майже кожному покупцеві обіцяє в подарунок комплект зимових шин. Клієнтів у Василя меншає. Переїзд його сім'ї в нову хату відкладається. Дім за літо накрили, але на внутрішні роботи грошей бракує. Біля двору – автівок на $10 тис. А конкурент уже втеплив хату, замість шиферу на даху виблискує нова металочерепиця. Щоб сховати автопарк від заздрісних очей, подвір'я загородив двометровим парканом.

Василь рознюхує нову схему – як заганяти авто на рік, а не мотатися на кордон кожні 5–10 днів. Оголошеннями обклеїв півміста. В суботу від покупців нема відбою. У повітрі знову запах горілої гуми. Авто ревуть і свистять. Андрій за всім наглядає з цигаркою в зубах.

Уранці на вулиці переполох. Хтось порізав колеса чотирьох автомобілів, які Василь готував до продажу. Поліцію викликати боїться – всі машини належать полякам. У Василя на них тільки доручення. Підозрює у скоєному сусіда-конкурента. Наступного ранку на зеленому паркані Андрія з'являється білий напис: "Вертайся на зону".

– Твоїх рук діло? – Андрій кличе Василя розібратися.

Той божиться, що всю ніч спав. Сусід заряджає йому в носа, лишає синець під оком. Того ж дня зустрічаю в аптеці дружину потерпілого Лесю. Купує крем від набряків. На рукаві її спортивного костюма – біла фарба.

Сейчас вы читаете новость «Євробляхи». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Анна Усік
Заради субсидії Просмотров: 9954
Чужі гроші Просмотров: 1998
Бити чи не бити? Просмотров: 1512
Чесний суд 1 Просмотров: 1629
Знак від Петра 1 Просмотров: 2718
Голосов: 2559
Голосование Почему я не буду голосовать за Юлию Тимошенко на президентских выборах в 2019 году?
  • Она уже была во власти и показала все свои возможности
  • Стране нужен президент другого качества
  • Ни на каких выборах не поддерживал ни ее, ни партию "Батькивщина"
  • Еще не определился с кандидатом
  • Буду голосовать за Тимошенко
Просмотреть
Погода