Росія-Китай: закляті вороги під соусом партнерства

Путін із Сі Цзиньпіном виглядають останнім часом як двоє найліпших друзів. Та що відбувається насправді? Секретні документи з ФСБ свідчать: Китай нашпигував Росію розвідниками, які активно збирають інформацію й технології, перекуповує вчених і дослідників. Москва боїться Пекіна й називає його ворогом. Але що може вдіяти Путін проти товариша Сі?

The New York Times: Публічно президент Росії Владімір Путін заявляє, що зростаюча дружба його країни з Китаєм є непохитною.

...в коридорах Луб'янки, штаб-квартири ФСБ, секретний розвідувальний підрозділ називає китайців "ворогом"

Але в коридорах Луб'янки, штаб-квартири ФСБ, секретний розвідувальний підрозділ називає китайців "ворогом". Цей підрозділ, про який раніше не повідомлялося, попереджав, що Китай є серйозною загрозою для російської безпеки. Його офіцери кажуть, що Пекін дедалі більше намагається завербувати російських шпигунів та отримати конфіденційні військові технології, іноді заманюючи незадоволених російських вчених.

Співробітники розвідки стверджують, що Китай шпигує за операціями російських військових в Україні, щоб дізнатися про західну зброю та військові дії. Вони побоюються, що китайські науковці закладають основу для пред'явлення претензій на російську територію. І вони попереджають, що китайські розвідники здійснюють шпигунство в Арктиці, використовуючи гірничодобувні компанії та університетські дослідницькі центри як прикриття.

Загрози викладено у восьмисторінковому внутрішньому документі планування ФСБ.., який визначає пріоритети боротьби з китайським шпигунством

Загрози викладено у восьмисторінковому внутрішньому документі планування ФСБ, отриманому The New York Times, який визначає пріоритети боротьби з китайським шпигунством. Документ не датований, що підвищує ймовірність того, що це чернетка, хоча з контексту видно, що він був написаний наприкінці 2023 або на початку 2024 року. Документ дає найдетальніший на сьогоднішній день закулісний погляд на варіації російської контррозвідки щодо Китаю.

З моменту вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року нові зв'язки Москви з Пекіном змінили глобальний баланс сил. Швидко зростаюче партнерство є одним із найважливіших і непрозорих союзів у сучасній геополітиці. Путін та Сі Цзіньпін, лідер Китаю, наполегливо прагнуть того, що вони називають партнерством "без обмежень". Але надсекретний документ ФСБ показує, що насправді обмеження існують. За три дні до вторгнення Путіна в Україну у 2022 році, ФСБ схвалила нову контррозвідувальну програму під назвою "Антанта-4", йдеться у документі. Кодова назва - очевидний жартівливий натяк на зростаючу дружбу Москви з Пекіном - суперечила справжній меті ініціативи: запобігти підриву російських інтересів китайськими шпигунами.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі