Путін втратив третину своєї стратегічної авіації - на $7 млрд

Натепер дослідники мають відеодокази знищених 12 стратегічних винищувачів, решта близько 30 - зазнали уражень різного ступеню складності. А якщо додати, що у росіян немає ані технологій, ані спроможностей створювати нові винищувачі - ситуація виглядає катастрофічною для Кремля. Отже, як все відбувалося за лаштунками операції "Павутина"?

СБУ всього FPW-117 дронами зрізала мінімум на третину можливість ворога бити по наших містах ракетами і бомбами. І трохи прорідила "ядерну трійцю" окупанта в плані літаків-носіїв.

1 червня 2025-го було вражено понад 40 ворожих літаків - це 34% номінальних російських стратегічних носіїв крилатих ракет

1 червня 2025-го було вражено понад 40 ворожих літаків - це 34% номінальних російських стратегічних носіїв крилатих ракет. "Номінальних" - бо і ми, і союзники, і самі росіяни точно знають, що частина повітряного флоту РФ - це "гроби", тобто донори запчастин. Але яка саме частина - дані приблизні. Хоча за точними фактами, Росія вже просто не може будувати такі літаки, як знищені СБУ 1 червня.

Загалом пташки СБУ побавились за один день на суму близько $7 мільярдів! І, що важливо, всі оператори були успішно евакуйовані на безпечні території після відпрацювання по цілях.

Порівняйте вартість 117-х ефпівішок і втрати (безповоротні, бо РФ не може будувати такі літаки) на $7 мільярдів. Це було швидко й недорого - СБУ треба було всього лише наважитись ініціювати безпрецедентну в світовій історії воєн операцію, розробити її з нуля і 1,5 року ретельно готувати.

Мінус третина ракетоносіїв окупанта - це тисячі врятованих життів українців, це збережені від руйнування сотні об'єктів критичної інфраструктури, попередження вимкнень електрики й води, це не зруйновані виробництва. Очевидно, Василь Малюк сьогодні знов чесно заробив ще одну Зірку Героя і звання генерал-полковника - наші життя і держава варті як мінімум цього. Бо це він вигадав, розробив, особисто курував і стежив онлайн за реалізацією всього плану.

Серед вражених літаків: ще один найдорожчий (до $0,5 млрд) і унікальний А-50. "Унікальний" - в сенсі, невідновний ресурс. Росіяни не можуть їх заміняти, технологій і складників нема, для підтримання роботи частини наявних використовують "гроби" - знімають деталі з неробочих А-50. Це отой самий ДРЛВ, "літак далекого радіолокаційного виявлення" з блямбою на хвості, що здатний виявляти повітряні, наземні та морські цілі, координує дії винищувачів та ударної авіації.

А-50 у Росії на лютий 2024-го лишалось десь 7, з них лиш п'ять - у модифікації А-50У. Ще й не всі з сімох заявлених були насправді робочі...

А-50 у Росії на лютий 2024-го лишалось десь 7, з них лиш п'ять - у модифікації А-50У. Ще й не всі з сімох заявлених були насправді робочі, могли злетіти реально. І модернізованих з них було - "на пальцях однієї руки". Тобто, тепер у ворога робочих літаків-шпигунів - "як на пальцях сильно порубаної руки", штук 3-4, може.

Ту-95 - бомбардувальник-ракетоносій, це їхній зліт зриває в нас сирени повітряної небезпеки "балістика!". Таких покришили, мабуть, найбільше. Ту-22 М3 - важкий надзвуковий бомбардувальник-ракетоносій далекої дії для завдання ударів по наземних і морських цілях крилатими ракетами, ФАБами, зокрема з ядерними боєголовками. Таких мінімум 2 (щонайменше по $40 млн кожен) потрощено.

Ударів дронами СБУ було завдано у п'ятьох областях: Мурманській, Іркутській, Іванівській, Рязанській та Амурській (хоча ворог твердить, що в трьох останніх "все позбивали" - як завжди, "уламки"). При тому ворог, за даними розвідки, постійно перетасовував літаки між аеродромами - щоб ускладнити роботу нашої і союзницької розвідки, зокрема супутникової, і фіксацію вильотів (тобто, попередження цивільних ховатись в укриттях).

Українські спецслужби завдали найсильнішого удару за всю війну по російському флоту бомбардувальників дальньої авіації

Джастін Бронк, старший науковий співробітник Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень у Лондоні: "Українські спецслужби завдали найсильнішого удару за всю війну по російському флоту бомбардувальників дальньої авіації". The Wall Street Journal (WSJ) назвало цю спецоперацію СБУ "значною перемогою української програми глибокого удару, яка використовує безпілотники для ураження важливих об'єктів на території Росії".

Згідно з Military Balance+, базою даних Міжнародного інституту стратегічних досліджень, лондонського аналітичного центру, до цих атак у росіян було 54 Ту-22М3 і 58 Ту-95М. І, як і з А-50, "неясно, скільки з цих літаків були в робочому стані. У Росії старі літаки довгий час зберігалися і розбиралися на запчастини" (т.зв. "гроби", як вже зазначалось). Скільки після 1 червня лишились на крилі - зможемо зробити висновки хіба за статистикою вильотів.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі