Світова безпека залежить від питання: чий Крим?
Питання "чий Крим?" - це не заяложений тест на український патріотизм. Це одне з головних питань світової архітектури безпеки. Звісно, Трампу легко заявляти, мовляв, віддайте його вже Росії - і закінчимо цю війну. Та чи президент США усвідомлює, що таким чином розв'яже не одну бійню, а десятки? І не факт, що йому особисто вдасться відсидітися у безпеці
Крим - наріжний камінь світової безпеки.
Я знаю, що ви знаєте, але все одно нагадаю. Бо якщо не я писатиму на цю тему, то хто? Крим мимоволі став наріжним каменем будівлі глобальної безпеки (були й інші претенденти, від Карабаха до Осетії, але ні). Якщо його витягнути - почне сипатися не лише Україна, а й весь світ. Отже, своєю непоступливістю Київ знову рятує і себе, і всю планету.
...якщо ми погодимося віддати Крим, то як ми зможемо захистити від зазіхань інші території?
Відмова від Криму запускає ефект доміно щодо решти українських регіонів. Сьогодні - Крим, завтра - Донецьк і Луганськ, післязавтра - Херсон і Запоріжжя. На четвертий день Росія зажадає в обмін на припинення війни Харків з Одесою, а на п'ятий - Київ. І якщо ми погодимося віддати Крим, то як ми зможемо захистити від зазіхань інші території?
І якщо не просто віддати агресору шматок території, але й юридично визнати зміну власника, кількість війн на планеті виросте на порядки. Ми знову повернемося у ХІХ століття, коли право сили домінувало над силою права. І в такому світі навіть США не почуватимуться у безпеці. Адже наступним після Криму стане Тайвань, а там і до американо-китайської війни рукою подати.
Ну і я не став би драматизувати через останню заяву Трампа, що Україна нібито погодилася віддати Крим в рамках угоди. Думаю, там буде написано щось на кшталт "обіцяємо не повертати Крим силою". Зрештою, сьогодні ми на це і так не здатні. А коли будемо здатні, тоді жодні плетіння словес нас не зупинять.
Коментарі