Прощавай, доларе? Китай робить заявку на перемогу у торговельній війні
Торговельна війна, яку зухвало розв'язав Дональд Трамп проти Китаю, може викинути долар на маргінеси світових ринків. Уже зараз він падає щодо євро й фунта, а китайський юань - навпаки, зміцнюється. Що відбувається і які наслідки це принесе?
Дані щодо торгівлі Китаю та США. Експорт китайських товарів зріс, імпорт американських товарів скоротився. Експорт із Китаю - 115 млрд дол, імпорт із США - 36 млрд дол. Як бачимо, тут майже потрійна диспропорція. До того ж, торговельний оборот у березні збільшився на 5%.
Долар рекордно падає щодо євро та фунта. Країни АСЕАН включили до системи своїх торгових свопів юань
Але реальні наслідки торговельної війни ми побачимо лише за підсумками другого кварталу. Долар рекордно падає щодо євро та фунта. Країни АСЕАН включили у систему своїх торгових свопів юань. Раніше долар використовувався майже без альтернативи. Рішення ухвалено в рамках геополітичної платформи АСЕАН + 3 країни (Китай, Японія та Південна Корея).
Система торгових свопів затверджена в рамках Чиангмайської ініціативи (CMIM): кожен учасник міг зробити внесок у своїй валюті і розрахуватися з торговим партнером доларом. Нині можна буде і юанем. Поки що з двох пунктів програми, США не змогли продавити світ тарифами, але при цьому одразу розпочали пункт два - ослаблення долара.
Ослаблення долара відбувається не через узгоджені договірні дії країн - торгових партнерів, а через глобальний відтік світових потоків капіталу з долара
Але є нюанс. Послаблення долара відбувається не через узгоджені договірні дії країн - торгових партнерів, а через глобальний відтік світових потоків капіталу з долара. А це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці.
Завтра напишу про ризик колапсу доларової системи. Важко собі уявити, що буде, коли США приступлять до пункту номер три - заміни трежерів у резервах світових центробанків на нові сторічні облігації США з нульовою прибутковістю... Такий собі репрофайлінг.
Складається враження, що Америка запізнилася щонайменше на 20 років з цими реформами. До речі, Китай готувався до сьогоднішніх подій точно десять років. А США - точно, тижнів десять. Рей Даліо, автор книги про майбутні геополітичні кластери і просто хороший фондовик із капіталом у 14 млрд дол, говорить не просто про світову рецесію, а про глобальну структурну трансформацію.
Це буде "новий, чудовий", синоцентричний світ. А сьогодні виникло відчуття, що США вперше в історії можуть не виграти
Якщо США не переможуть, контури світу кардинально зміняться. Це буде "новий, чудовий", синоцентричний світ. А сьогодні з'явилося відчуття, що США вперше в історії можуть не виграти... До речі, у світовій пресі профігурувала оцінка наслідків торговельної війни - мінус 2,5 трлн світової торгівлі, що можна порівняти з пандемічною кризою. Якщо пам'ятаєте, я напередодні оцінював втрати у 3 трлн доларів і порівнював якраз з пандемією, а не з 2008 роком. Як бачите, не помилився...
Коментарі