Переможці World Press Photo: цинізм, байдужість - чи загравання зі злом?

Після тріумфу російської "Анори" на "Оскарі" ми не мали би дивуватися з результатів цьогорічного конкурсу World Press Photo. Але ж відчуття шоку і несправедливості не полишає: російського фотографа з кремлівського пулу, який знімав "визволення" Маріуполя - визнали переможцем. І ще два фото, навмисне поставлені поряд - жертви і агресора, української дівчинки й російського солдата, ніби добро і зло в цьому світі - вже нівелювалися до зникомості. Хто жертва, хто убивця? Не все так одзнозначно?

Якщо потрібен приклад нерозрізнення добра і зла, аморального урівнювання насильника і жертви - то ось він.

...один із переможців цьогорічного міжнародного конкурсу World Press Photo - воєнний фотограф державної російської інформаційної агенції ТАСС...

27 березня стало відомо, що один із переможців цьогорічного міжнародного конкурсу World Press Photo - воєнний фотограф державної російської інформаційної агенції ТАСС Міхаіл Тєрєщєнко. Це перша з 1992 року нагорода для співробітників ТАСС. Тєрєщєнко входить у кремлівський журналістський пул. У інтерв'ю, яке ТАСС опублікувало в день оголошення переможців конкурсу, він розповів, що знімав "визволення Маріуполя у 2022 році".

Також журі відзначило двох німецьких фотографів, Флоріана Бахмаєра та Нанну Гайтманн, які знімали війну в Україні. Вони здобули перемогу в категорії "Окремий знімок" - фото з дівчинкою, яка живе під Куп'янськом і страждає на панічні атаки через обстріли та фото з пораненим російським військовим, який воював проти України. Журі конкурсу, яке цьогоріч очолював Фінбарр О'Райлі, ірландсько-канадський фотограф, постійний автор The New York Times, назвало ці два знімки "візуальною парою":

Журі розглядало два зображення з Європи про російсько-українську війну в тандемі, визнавши їх потужною парою, яка фіксує різні виміри конфлікту

"Журі розглядало два зображення з Європи про російсько-українську війну в тандемі, визнавши їх потужною парою, яка фіксує різні виміри конфлікту. Перше зображення солдата, призваного воювати за підтримувану Росією сепаратистську Донецьку "республіку" на сході України, має складну символічну вагу, піднімаючи серйозні питання про національність і політичні розмежування.

Друге зображення української дитини, Ангеліни, яка відпочиває, пропонує контрастну перспективу - тиху, розгублену, віддалену від прямого насильства, але все ще глибоко сформовану війною та її психологічними шрамами. Разом ці зображення розкривають як фізичні, так і психологічні втрати війни, а поєднання дає глибше та деталізованіше бачення конфлікту з далекосяжними глобальними наслідками", - йдеться в коментарі журі.

Жодного українського фотографа цього року не нагородили.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі