Вибори дедалі ближче? Влада планує стріляти в мітингувальників
Застосовувати сльозогінний газ, вогнепальну зброю без попередження - це та багато інших моторошних нововведень для поліції хоче узаконити ВР. Проти диктаторського законопроєкту 10311 виступають і депутати, і громадські активісти, й експерти. Але от біда - правоохоронний комітет ВР так соромиться цієї роботи, що повністю закрив свою діяльність від сторонніх. Схоже, про нові правила ми дізнаємося після перших розстрілів на мітингах?
Я попереджав про небезпеку законопроєкту 10311 ще в першому читанні. Разом із представниками правозахисних організацій ми розробили і внесли спільно з депутатами від різних фракцій пакет поправок, які знімали найбільші загрози. На жаль, правоохоронний комітет врахував лише окремі з них, залишивши ті небезпеки, про які пише ЦПК.
Про доступ на засідання експертів і представників громадськості нема й мови. Ідеться, підкреслюю, не про закриті засідання, а про формально начебто "відкриті"
Окрему увагу варто звернути на ту дику закритість, в якій проводяться засідання правоохоронного комітету: жодних анонсів на сайті Верховної Ради, жодного запрошення депутатів-авторів поправок. Про доступ на засідання експертів і представників громадськості нема й мови. Ідеться, підкреслюю, не про закриті засідання, а про формально начебто "відкриті".
Ми з колегами навіть написали листа голові парламенту та в регламентний комітет про неприйнятність такої роботи, але отримали відписки ні про що.
На моє переконання, найкращий вихід із ситуації - переглянути рішення комітету про розгляд у другому читанні законопроєкту 10311, провівши наново відкриту процедуру обговорення поправок із запрошенням авторів поправок, представників громадських організацій та експертів та підкомітет і на комітет. Врахувати застереження та поправки, спрямовані на захист прав людини. І лише потім виносити проєкт на пленарне засідання.
Коментарі